Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 16 évesen lehetséges mellrák?

16 évesen lehetséges mellrák?

Figyelt kérdés
A jobb mellembe csomót találtam, ez lehet rák? Vagy csak zsírcsomó? Sokat fogytam az utóbbi évekbe, lehet, hogy ettől?
2010. júl. 22. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért 40 éves kor alatt nagyon-nagyon ritka , hogy valakinek mellrákja legyen, pláne 16 évesen. Egy csomóval nem lehet viccelni mondjuk, szinte biztos, hogy nem rák, de egy kontrollra menj el.
2010. júl. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ciszta vagy zsircsomo lehet. Ezt az orvos meg tudja allapitani tapintassal, ultrahanggal. Ha ciszta akkor vagy leszivjak, vagy nem csinalnak vele semmit (ha nem eleg nagy) de evenkent jarni kell szuresre.
2010. júl. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves aggódó kérdező!


Először is, az hogy fogytál az utóbbi években valószínűleg semmi köze nincsen az emlődben tapintható csomóhoz. A mellrák utáni fogyás nem a betegség tünete, hanem szövődménye tehát nem a betegség kialakulása előtt jelentkezik, és bizony a mellrákot még egy sor másik korán, jól differenciál diagnosztizálható tünet kísér.

Írtad hogy 16 éves vagy, tudod lehet attól a bizonyos "változó" kortól is, hiszen ilyenkor a szervezeted nagyon nagy változáson megy keresztül. Lehet az egy ciszta, kötőszöveti zsírmirigy, atheroma(ártalmatlan kis jóindulatú daganat) sok sok minden, de leginkább szerintem egy - mostanság végbemenő hormonális változásodnak köszönhetően - kialakuló tejmirigyet érezhetsz. Mindenképpen menj el szakorvoshoz, azaz nőgyógyászhoz, és mutasd meg neki, és jegyezd meg hogy nem kell mindig a legrosszabbra gondolni.


Andr. Dr.

2010. júl. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem igenis gondoljon mindig a legrosszabbra, mert akkor tutira elmegy orvoshoz. Persze tulaggodni nem kell, es egy csomotol nem kell a vegrendeletet fogzgatni fejben, csak tudatositani kell, hogy IGEN, meg van ra az esely, hogy ez rak, es azzal teszek a legjobbat, ha elmegyek orvoshoz.

De mint mar emlitettem, szerintem sem rak lesz az.

2010. júl. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!