Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet mellrák ilyen fiatalon?

Lehet mellrák ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és mostanában fáj a mellem. Az előző menstuációm is késett, pedig általában rendszeres. Ezenkívül néha csomókat érzek a melleimben (nem mindig). Ugyanakkor tudom magamról, hogy hypochonder vagyok, és sajnos sosem tudom, hogy ezek valódi tünetek, vagy csak bebeszélem. Menjek orvoshoz, vagy felesleges? Mi van, ha most tényleg igazi?
2011. nov. 2. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyen idösen gyakorlatilag kizárt a mellrák. A csomók valószinüleg a tejmirigyek, amik néha érzékenyebbek, föként kamaszkorban, amikor még fejlödésben vagy. A menzezse mindenkinek lehet néha szabálytalan, egy eset miatt nem érdemes idegeskedni.

De ha nem tudsz megnyugodni, akkor keress fel egy orvost, aki megnyugtat.

2011. nov. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen fordulj orvoshoz. Amíg nem teszed, egyfolytában azon fogsz rágódni, beteg vagy-e vagy nem.

Nagy valószínűséggel kutya bajod, ha baj lenne, a csomó mindig ott lenne. Ennek ellenére csak orvos tud 100%-ban hiteles diagnózist adni, de ő is csak vizsgálat útján. Mi nem tudunk vizsgálat nélkül diagnosztizálni.

Menj el a dokihoz, ha nem akarod, hogy alul megvizsgáljon, nyugodtan kérhetsz csak mellvizsgálatot. Mellenként fél percig tart, egyáltalán nem fáj, és a doki naponta 100 női mellet lát, nem kell szégyenkezned sem.

Mielőbb menj el, hogy megnyugodj.

2011. nov. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
sztem is mirigy!én E vitamint szoktam szedni.
2011. nov. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem véletlen az, hogy 30 éves kor alatt nincs mammográfiai vizsgálat, és az sem, hogy kb 40 éves korig is inkább csak ultrahangot csinálnak... de kivételek mindig akadnak. Menj el a nődokidhoz!
2011. nov. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 2. 21:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Figyeld meg mikor érzed a fájdalmat és a csomókat. Nekem a ciklus második felében szokott felduzzadni a mellem, becsomósodik és iszonyatosan fáj. Aztán a menzesszel elmúlik. Ez csak a hormonok miatt van.
2011. nov. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha csak a menstruáció körüli napokban fáj a melled, akkor semmi baj, de ha máskor is, akkor jobb ha orvoshoz mész. Ilyen fiatalon nagyon nagyon nagyon kicsi az esélye a mellráknak, de biztosat csak orvosi vizsgálat után lehet mondani!
2011. nov. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!