Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Váltás menstruációs kehelyre?

Váltás menstruációs kehelyre?

Figyelt kérdés

Eléggé elgondolkodtam a menstruációs kehely használatán, mivel elég gyenge a vérzésem, így a legkisebb tampon is túlzás az utolsó 2 napon, a betétet pedig nagyon nem szeretem. Több fórumot is olvastam, itt is elolvastam a feltett kérdéseket, azonban van egy feltevésem, amire sehol sem találtam választ.

Nem kérném a letámadó, kamu jellegű hozzászólásokat.

Mégis hogyan nem folyik vissza mondjuk fekvés közben a kehelyből a vér? Nyilván a méhszáj nem engedi vissza, de attól gyakorlatilag, főleg az időintervallum végénél az összegyűlt folyadék mindeközben ,,kifolyik", majd felállás után vissza a kehelybe?


2020. febr. 4. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

Bepang, büdös lesz és viszketni fog..

A tampon szerepe, hogy magába szívja, és kristályokba zárja (ultramag) a folyadékot, amit nem enged vissza.

Ha visszaengedi akkor megtelt és kicsúszik...

2020. febr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Ez amúgy pont olyan mintha egy komolyabban vérző sebre sebtapasz helyett gumikesztyűt húznál...
2020. febr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Elvileg a vér nem tud visszafolyni, ameddig a csípőd nincs magasabban a vállad vonalánál. Ezért, menstruációs eszköztől függetlenül, nem szokták ajánlani az ilyen mozdulatokat (pl jóga esetén) menstruáció alatt.

Azt írtad, hogy tampont használsz, de betétnél sokszor megfigyelhető az, hogy egész éjjel semmi nem szivárog, viszont ahogy felállsz, kisluppan a sok vér. Ezzel volt már kellemetlen élményem, pedig nem kimondottan erős a vérzésem. Szóval ezzel csak annyit akartam mondani, hogy gyakran éjjel is, betéthasználat mellett is pang benned a vér, amíg a gravitáció meg nem oldja a helyzetet.

2020. febr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Éjjelre betétet használok, mert van, hogy 8 óránál többet alszom, így nem is lenne higiénikus. És amúgy sem mozgok annyira, nem annyira zavaró. Viszont hason alszom, úgy nagyjából bukik a csípő-váll vonalas felvetés. Mindez inkább feltevés volt, mert hiába tanultam X év biológiát, nem akar letisztulni a fejemben, hogy hogyan is működik ez, a gyakorlatban, nem csak elméleti szinten.
2020. febr. 4. 22:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem folyik vissza a méhedbe, ha ez érdekel, nincs ott akkora hely, hogy lötyögjön mint egy pohár víz. Meg azért sűrűbb is annál.
2020. febr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a méhembe nem folyik vissza, ahogy írtam, tisztában vagyok a méhnek és a méhszájnak az anatómiájával. Arra gondoltam, hogy mondjuk mikor lefekszik az illető, a kehelyből visszafolyik a hüvely felső, szabad részébe, majd onnét függőleseg pozícióban a kehely ,,újra összegyűjti"
2020. febr. 5. 14:53
 7/9 anonim ***** válasza:
De nem folyik a hüvely felső részéhez, mert a kehely egészen fönt van a méhszájnál. Nem úgy mint a tampon.
2020. febr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem van majdnem.2 eve, legjobb dontesem volt :)
2020. febr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a lily cup-ot hasznaltam terhesség előtt, az nagyon bejott, a yuuki az túl kemény volt nekem. Estére ritkán hagytam bent, akkor a mosható betétet használtam, ezt is csak ajánlani tudom, sokkal jobb mint az eldobható betétek. Az első tök hülyeséget írt. Épp ellenkezőleg működik a dolog, nem budösödsz be egyáltalán.
2020. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!