Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs kehelyre váltás?

Menstruációs kehelyre váltás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Főleg a témában jártas, tapasztaltabb nők, lányok segítségét várom most.

Nemrégen besokalltam a sok betéttől meg tampontól, amit minden menstruációkor elhasználok, és úgy gondolom egy sokkal pénztárcakímélőbb, környezettudatosabb megoldás lenne a kehely használata.

Igyekeztem tájékozódni a témában az interneten, mivel a környezetemben tudomásom szerint senki nem használ ilyet.

Több kérdés is foglalkoztat.

1. Melyik márkát, típust ajánljátok, nektek mi vált be?

2. Tudom hogy a tamponhoz hasonlóan használhatják olyanok akik szüzek, vagy nem szültek még, de ebben az esetben érdemes S-es vagy mini méretet választani?

3. Milyen formájú az, amelyiket a legkényelmesebben lehet használni?

4. Valóban egész nap egyfolytában használható? Kibír 12 órát?

5. Érdemes mellé esetleg tisztasági betét használni, vagy ha kellően "ügyesen" helyezem fel, egyáltalán nincs szivárgás?

6. Úszáshoz, intenzív mozgáshoz használható?

7. Egyszerű tisztítani, cserélni?

8. Aki váltott, annak összességében megérte?


Nagyon köszönöm azoknak akik segítő szándékkal írnak majd :)

~Egy tizenéves lány :D



2019. szept. 29. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
nem unod még?
2019. szept. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2019. szept. 29. 12:40
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Igazából nem az számít, hogy valaki szűz e vagy sem, illetve sokszor a szülés után sem kell másmilyen. Méretet úgy tudsz nézni, hogy menstruáció alatt naponta többször, több napon át megpróbálod elérni a méhszájadat. Ha az első ujjperced fér csak be, akkor kell kisebb méret, ha a második is, akkor közepes, nagy pedig ha az egész ujjad befér és talán el sem éred. Ez azért fontos, mert ha túlságosan felkerül, akkor egy nem szűz nőnek is iszonyat nehéz leszedni, ha pedig túl nagy, akkor kilóg. Továbbá figyelembe kell venni a kapacitását is, attól függően, hogy mennyire erős a vérzésed.

Márka tekintetében én LaliCupot használom, jó nagyon kezdőknek is. Amit nem érdemes, az a Kínából rendelés, a Facelle és a Biointimo, illetve a hölgykehely.

Először nem könnyű felrakni, sőt már fél éve használom, de van, hogy többedik próbálkozásra sikerül csak, cserébe nyolc órát elvagyok bent suliban vele erősebb napon is,egyébként bírja a 12 órát.

Tisztítani csak vízzel kell, illetve hónapban egyszer kiforralni vízben. Cserélni nem annyira egyszerű, én be szoktam vinni egy üveg vizet, ha nyilvános helyen cserélek, otthon vagy ahol nem toporognak az ajtóban azért jóval könnyebb.

Én szoktam rakni alá tisztasági betétet (van moshatóm), mert bár nem szivárog, de a hüvelyfalon maradt pár csepp vér kijön.

Uszni is lehet benne, ha jól rakod fel, sportnál viszont figyelni kell arra, hog, keményebbet kell választani, mert a puhát könnyű összeroppantani.

Facebbokon van egy intimkehely, mosibetét csoport, ott érdemes nézelődni, nagyon sok tipp van, és bárkinek segítenek. Emilla.me oldalon van teszt, hogy melyik kehely illik hozzád.

Nekem összességében megérte, nagyon szeretem használni, bár első napon görcsöltet, de amúgy meg észre sem veszem.

Sok sikert hozzá :)

2019. szept. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! :)
2019. szept. 29. 13:06
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

1. Melyik márkát, típust ajánljátok, nektek mi vált be?


Nekem a Facelle M-es vált be. EZ volt az első kelyhem, még mindig az, nincs összehasonlítási alapom.


2. Tudom hogy a tamponhoz hasonlóan használhatják olyanok akik szüzek, vagy nem szültek még, de ebben az esetben érdemes S-es vagy mini méretet választani?

Állítólag lehet szűzen, de eléggé ismerni kell a testedet hozzá, pluszban méhszáj magasságot mérni, az szűzen elég necces.


3. Milyen formájú az, amelyiket a legkényelmesebben lehet használni?

Ez tőled függ, belülről milyen vagy, valakinek a széles, valakinek a keskeny jön be.


4. Valóban egész nap egyfolytában használható? Kibír 12 órát?

Nekem normál vérzésem van, első nap napközben cserélem, 2. naptól már csak este zuhanyzáskor kiürítem, meg reggel.


5. Érdemes mellé esetleg tisztasági betét használni, vagy ha kellően "ügyesen" helyezem fel, egyáltalán nincs szivárgás?


Mai napig használok mellé tisztaságit, mert néha nem teszem fel jól, akkor enyhén melléfolyik, engem az is zavar. Meg így nyugodt vagyok.

6. Úszáshoz, intenzív mozgáshoz használható?


Teljes mértékben.

7. Egyszerű tisztítani, cserélni?

Nem egyszerű, de megtanulható. És ha felteszed, 12 órára elfelejtheted.


8. Aki váltott, annak összességében megérte?

Iszonyúan megérte. Nincs az állandó tamponcsere. Az szárítitt, így utolsó napokon kínszenvedés volt, ezt reggel felteszem, este kiűrítem, elmosom.

Pénzben is már rég megtérült.

2019. szept. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2019. szept. 29. 15:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 szerintem minden fontos infót leírt. Én személyes tapasztalatom adnám hozzá.

Nekem középmagasan lévő méhszájjal egy rubycup s méret és egy mermaid s méret van. A másodikra őszintén szólva nem lett volna már szükségem, de annyira szép, hogy nem tudtam ellenállni 😄

Ha nem brutál erős a vérzésed, bírja a 12 órát. Meglepően kevés egyébként a menstruációs folyadék mennyisége ahhoz képest amennyinek az pl betétben tűnik. A 16ml kicsi kehely nálam legerősebb napon tele sem lesz a 12 óra alatt.

Szerintem nem feltétlen kell a tisztasági, én általában használok, csak biztos ami tuti alapon. Bő egy év kelyhezés alatt egyszer volt, hogy reggel a nagy sietésben nem jól tettem be és szivárgott, a tisztasági mentett meg.

Én úsztam is már vele, meg napi szinten gyerekeket emelgetek, kutyával kocogok, tüzifát is kehelypajtival magamban pakoltam el. Nem volt gond sosem.

Szerintem a tisztítás rém-egyszerű. A csere igényelhet egy kis gyakorlást. A berakás nekem már elsőre is simán ment, a kivételhez kellett 2-3 ciklus, mire magabiztos lettem.

Naggyon megérte. Nem görcsölök, nem vagyok beteg egyáltalán amikor menstruálok. Teljes életet tudok élni a ciklusom első néhány napján is, ami nem volt elmondható a kehely előtt. Egy kis rutinnal már pofonegyszerű használni, nincs hüvelyszárazság, nem büdös. Én komolyan azt hittem, hogy a menstruációs vér büdös, vagyis olyan furcsa, kissé kellemetlen szaga van. Kiderült, hogy nem. És még nagyon sok pozitív hozadéka van. Pl jobban megismertem, megszerettem a testem, a nőiségem stb. Én csak ajánlani tudom :-)

2019. szept. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

En is par napja kezdtem el használni, nagyon pozitív meglepetés volt.

En a lady cup intim kelyhet használom, az s-es méretet. Meg nem szültem viszont rendszeresen elek nemi életet. Szerintem ha kezdő vagy erdemes olyat venni aminek van egy kis kihuzo szara azzal sokkal egyszerűbb lesz. Egy videóban azt hallottam hogy ahhoz hogy kivalaszd a megfelelő típust megkell vizsgalnod a mehszajadnak az állását. Ezt ugy tudod megnezni hogy amikor menstrualsz óvatosan felnyulsz es megkeresed a mehszajad ha az ujjadnak a fele vagy az egesz mar bent van akkor igazabol bármilyen kehely jo lesz neked. En 12 óránként cseréltem nekem egyáltalán nem telt meg teljesen. En tettem hozza be tisztasági betétet, par csepp ver kiszivárgott, de ezt gyakorlattal meglehet oldani. En edzettem ugy hogy közben az intim kehely bent volt egyáltalán nem vettem eszre, semmi problema nem volt. Tisztítani nagyon egyszerű szerintem, en elso használat elott kifoztem 5percig, majd csereles utan elmosom alaposan folyekony szappannal. Nekem például a felhelyezes nehezkesebb mint a kivétel. Felhelyezesnel megkell találnod neked melyik hajtogatasi módszer a jo azt neten megtudod nezni. Ha felhelyezesnel nem csinal vakumot akkor egy kicsit kijjebb kell húzni, vagy megforgatni es utana mar kifog pattani. A kivétel nekem legelőször okozott problémát kb. 10percig szenvedtem vele viszont utana rájöttem hogy kell. En megfogom szárát kihúzom addig ameddig a kehelynek az alját ossze tudom csípni hogy elengedje a vakumot es eljezdem kihúzni. Nekem teljesen megéri, egyaltalan nem erzem hogy bennem van, nem kell vele annyit foglalkozni napközben, este is biztonsagosan tudom használni.

2019. szept. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mostmár ezután komolyabban szétnézek a piacon es kipróbálom valamelyik terméket

:)

2019. szept. 30. 12:44
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1 éve kelyhezem íme a tapasztalataim:

1: nekem közepesen van a méhszájam így ehhez mérten választottam a Loulou egyik modelljét és egy Mermaid kelyhet. Nézd meg te is, hogy neked hol helyezkedik el illetve az Emilla.me főoldalán (ha lejjebb görgetsz) van egy teszt ami ajánl neked megfelelő típust.

2: használhatja bárki, vannak direkt aprócska méretű kelyhek is pl Claricup 0 méret, Selena S (Müllerben, Rossmannban kapható) is nagyon picike stb. de magas méhszájnál nem feltétlenül jó pl a Selena!

3: ez a te anatómiádon múlik leginkább. Én a puha, peremmentes (pl Loulou) és a bogyós vagy gyűrűsfarkincás verziókat éreztem a legkényelmesebbnek.

4: ha a vérzés nem extrémerős akkor kibír igen de érdemes azért gyakrabban cserélni.

5: érdemes mert ahogy már írták a hüvelyfalon maradt pár csepp vér kijön. Én is moshatót használok: tanga fazonú tisztaságibetéteket.

6: igen de ebben az esetben érdemes keményebb kelyhet választani nehogy összeroppantsd (a keményebbel egyszerűbb bánni, könnyebben nyílik de viszont görcsöket okozhat). Én simán nyaraltam kehellyel tengerparton úgy, hogy végig megvolt, banánoztam, úsztam stb.

7: tisztítani mensi közben egyszerű, csak vízzel és szappannal el kell mosni ürítésnél makd mehet is vissza. Én mikróban fertőtlenítem 10 percre beteszem egy bögrében amiben ellepi a víz és ennyi, ezt mensi előtti és utáni napon csinálom. A fel- és levételt gyakorolni kell de nekem már a 2 hónapban tökéletesen ment, javaslom hogy az elején zuhanyzás közben próbálkozz vele.

8: nagyon megérte mind anyagilag mind a környezetemnek és a közérzetemnek is. Életem legjobb döntései között tartom számon a kehelyre (+ mosibetétre) váltást. Azóta nem fáj (hála a puha kehelynek), nem ázom át soha, nem szárít ki a tampon, nem kell erre havi szinten költenem és 0 menstruációs hulladékot termelek.

2019. okt. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!