Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fibroadenomát mindenképp...

Fibroadenomát mindenképp műteni kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma megyek nőgyógyászhoz fibroadenóma gyanújával. A csomó kb. 2 cm nagyságú, mozgatható, jól körülhatárolt. Még csak 21 éves vagyok, de nagyon nagyon félek. Olyat olvastam hogy gyakran kiműtik, kivéve néha fiataloknál, nem volt még műtétem és iszonyatosan félnék tőle valaki nyugtasson meg, hogy nem biztos hogy szükség van rá! Akinek volt ilyen kiszedték vagy csak ellenőrzés kell?



#nőgyogyasz #Fibriadenóma
2020. febr. 6. 10:01
 1/3 anonim válasza:

Szia!😊

Szerintem nyugodj meg.

Én is hasonló helyzetben vagyok, nekem is van egy csomóm. Még nem lehet tudni hogy mi az, de sokat olvastam ezzel kapcsolatban.

Én azt mondanám hogy egyéni helyzettől függ hogy van-e szükség műtétre.

Ha nem nő és úgy ítéli meg az orvos,hogy semmilyen gondot nem okoz,nem szoktak hozzányúlni.

Ne izgulj. Ha műtétre is kerül a sor ezek apró műtétek, akár már aznap is hazamehetsz. Majd írd meg mit mondott az orvos. És ne aggódj😊

2020. febr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Most már láttam láttam olyat, hogy eltávolítható altatásos műtét és heg nélkül némely klinikában. un lefagyasztásos módszerrel.


Első körben azt remélem nem lesz baj és egy ártalmatlan csomó.. köszi!

2020. febr. 6. 16:34
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Ma volt meg az UH, állítólag fibroadenóma, szerencsére nincs ok aggodalomra. Nagyon nag űy megkönnyebbülés túl lenni rajta. Kívánom a legjobbakat!

2020. febr. 8. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!