Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet az én méhemet is ki...

Lehet az én méhemet is ki fogják venni? Nagyon félek.

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Kiírtam ide egy kérdést, hogy a második napon valami nyálkás izé jön ki belőlem, amikor menstruálok. Egyszerre több is. Ritka, amikor fáj a hasam, de akkor sem vészes. Amikor megvan, az első 3-4 napban levert vagyok, hányingerem van és szédülök. Nincs kedvem semmit csinálni olyankor.


Az ötödik napra ez a nyálkás izé elmúlik teljesen.



Édesanyámnak és nagyanyámnak is kivették a méhét. Nagyanyámnak 36 évesen, anyámnak 45 évesen. Azt nem tudom, hogy nagyanyámnál hogy volt, de anyámhoz fiatalkorában ki kellett hívni a mentőket szinte mindenegyes alkalommal amikor menstruált, mert olyanyira fájt a hasa, hogy megmozdulni sem bírt. Mindig adtak neki injekciót.

A méh eltávolító műtét előtti 5 évben szinte minden évben kellett egy egészségügyi kaparást folytatni nála. Nagyon erős vérzése volt és nagyon fájt a hasa. Nemrég kivették a méhét, az első pár hónapban nagyon rosszul volt. Még a vizet is kihányta és ment a hasa. Alig evett és nagyon lefogyott. Csak a petevezetéket hagyták bent neki, a méhét kivették.


Ilyen módon rám is ez vár? A tünetei (kivéve az erős alhasi fájdalmat) szinte megegyezik az enyémmel. Szerintetek mi lesz? Lehetséges, hogy az én méhem is kiveszik?


2020. febr. 17. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem keresel meg egy nögyógyászt, ahelyett, hogy idegesíted magad?

Sokkal valószínübb, hogy a nagymamádnak meg anyukádnak sem kellett volna a mütét, ua idöben mennek orvoshoz.

2020. febr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet tudni. De az biztos,hogyha nem rosszindulatú daganat van,csak akkor távolítják el a méhet,ha nagyon szükséges. Ha vérzés hosszú ideig nagyon bő, fájdalmas. Ahogyan anyukádnál is volt. Főleg nem fiatal korban. Úgyhogy menj el orvoshoz nyugodtan.
2020. febr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A nyálkás izé valószínűleg a méh nyálkahártya darabok, és teljesen normális. Amit írtál, abból egyáltalán nem derül ki, hogy milyen betegségük volt, az sem, hogy ugyanaz -e. Érdemes lenne kideríteni, és évente elmenned nőgyógyászhoz, hogy meg lehessen előzni súlyos betegség kialakulását.
2020. febr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert anyudnak kivették a méhét, nem törvényszerű, hogy neked is kifogják. De ha ez megnyugtat, keress fel egy nőgyógyászt.

Nekem nagyon bőséges a menstruációm, sok napig is tart, görcsökkel, miómám és polipom is volt-van is-és 4 év alatt 3 egészségügyi kaparást végeztek nálam, idén sem úszom meg, úgy tűnik, de még nekem sem merült fel a méheltávolítás lehetősége (szerencsére).

2020. febr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, ami történik veled.


Ha nem viszket, csíp, és színtelen, szagtalan folyásod van (vagyis mondjuk úgy, hogy nem büdös, mert valamilyen szaga nyilván mindennek van), akkor nem kell félned.


Anyukádnak szerintem endometriózisa volt. Nézz utána annak is. Egy válaszba nem férne vele.


Te meg ne aggódj, tök normális, amit menzeszkor tapasztalsz.

2020. febr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!