Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van lehetőségem eltávolíttatni...

Van lehetőségem eltávolíttatni a petefészkeimet és a méhemet úgy, hogy az nem indokolt?

Figyelt kérdés

Vannak problémáim (PCOS), de az orvosom szerint nem szükséges eltávolítani. Én viszont szeretném, mert vannak fájdalmaim, amik mindennapjaimat és a nemi életemet is megnehezítik, ellehetetlenítik. 3 év alatt egy kezemen meg tudom számolni, hányszor volt normális menstruációm.

Ebben az állapotban nem valószínű, hogy gyerekem lesz, legalábbis nem könnyen, de soha nem is akartam gyereket, ezzel pedig párom is egyetért. Úgy érzem, óriási megkönnyebbülés lenne, ha megszabadulnék tőlük.

Valahol van erre lehetőség? Eddig még nem találtam olyan orvost, aki vállalta volna...



2018. nov. 18. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
És akkor életed végéig szednél hormonkészítményeket ??
2018. nov. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Venezuelában fillérekért megcsinálják, és közben még nyaraltál is egyet!
2018. nov. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
ma 19:58-as: miért kellene hormonkészítményeket szednie?
2018. nov. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem lenne jó ötlet, mert a leállt hormonrendszert bevitt hormonokkal kellene pótolni. Ha ezt nem teszed meg, akkor nem lesz "nemi életed". Olyan leszel mint egy változó kor utáni nő.
2018. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pcos miért lenne indok a teljes kipakolásra? Ha valakinek pl daganat miatt el kell távolítani a méhét, akkor is próbálják legalább a petefeszkeket, de ha lehetőség van ra,akkor a néhányakat is megmenteni. Hormonháztartás mellett ezek a szervek alátámasztó funkciót is betöltenek. A pcos gyakran jár együtt ir-rel, ami nem szűnik meg, ha kiveszik a szaporító szerveket. Ez egy anyagcsere betegség, dietaval, sporttal es szükség esetén gyógyszerrel kezelhető. Nem lehet, hogy endometriozisod van? A pcos ritkán okoz fájdalmat, ezért gondolok arra, hogy van más is a háttérben.
2018. nov. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%
Másik orvost választanék.
2018. nov. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1. A PCOS nem fáj.

2. A PCOS-t normálisan kellene kezelni.

3. Ugye halvány lila fogalmad sincs, mivel járna egy teljes kipakolás? Klimax mond neked valamit, Csontritkulás, szív- és érrendszeri betegségek? Nem véletlen, hogy ha valakinek nem működik a petefészke fiatal korában, akkor hormonpótlásra van szükség, különben igen hamar stroke-ot, infarktust kapna, vagy épp csontritkulás miatt egy kis combnyaktörést.

A klimax tünetei sem épp kellemesek a hőhullámokkal, libidócsökkenéssel, hüvelyszárazsággal. Elhiheted, több gondod lenne a szexszel, mint most.


Természetesen emiatt nem fognak kipakolni.

2018. nov. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek utolsóval, normálisan kezelni kéne a problémáját, ami most ugye nincs, tehát továbbra is azt javaslom, hogy "másik orvost választanék". Nekem is van pcos-om, ezzel sokminen jár együtt, végül, mikor már lett gyerekünk, kivették a méhemet. Azóta sokkal jobb az életem.
2018. nov. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogyan alakultak a kérdés kiírása óta, kérdező? Eltávolíttattad a petefészkeidet meg a méhedet? Vagy van azóta rendes menstruációd?
2021. máj. 2. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem távolíttattam el, viszont fogamzásgátlót kezdtem szedni, azóta nincs cisztám. Ellenben tervben van, hogy sterilizáltassam magam.
2021. máj. 6. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!