Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abba akarom hagyni a fogamzásg...

Abba akarom hagyni a fogamzásgátló szedését. Bármikor lehet? Következmények?

Figyelt kérdés
Már több mint 2,5 éve szedem de már jó ideje görcsöl tőle a vádlim és a talpam, hullik a hajam tőle és amióta szedem híztam 15 kilót nagyjából és mindig éhes vagyok. Nem akarom többet szedni, van más módszer is gyerek ellen. Bármikor abba hagyhatom? Vagy várjam meg amíg megjön (2 hét múlva) és szedjem végig a levelet? Vagy csak amíg megjön és hagyjam abba aznap? Tudom utána össze-vissza fog megjönni, de más következménye is lesz?
2020. febr. 21. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyértelműen ez a gyógyszer nem s te szervezetednek való, miért nem mentél vissza az orvosodhoz hogy valtsatok? Amelyik a te hormonjaiddal kompatibilis attól nem hizol és nem hullik a hajad.


Szedd végig még a levelet, aztán hagyd abba szerintem.

2020. febr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért nem mentem vissza mert nem hajlandó másik gyógyszert felírni. Igen van ilyen. Egyik ismerősöm ugyanilyet szed mint én, ugyanezek a tapasztalatai neki is, elment másikat íratni de az orvos azt mondta nem ír másikat és nem magyarázta meg miért. Nem, nincs másik nőgyógyász a közelben.
2020. febr. 21. 11:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is most fogom abbahagyni, mas mellékhatások miatt,de ez nem lényeges most. Az én orvosom szerint a levél közepén nem tanácsos abbahagyni, jobb végig szedni és utána nem elkezdeni a következő levelet.
2020. febr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát én pl 60 kmt utaztam normális nőgyógyász miatt, de mindegy is. Nem ártana egy vizsgálat ettől függetlenül, mert a hajhullas és hízás lehet policisztas ovarium szindróma jele is, amit szintén a fogamzásgátló elohozhat, azt viszont kezelni kell.


Ettől függetlenül, szedd végig ahogy tanacsoltuk és ha végig szedted a levelet, akkor hagyd abba.


Egyébként, a vidéki dokik ilyenek. Gyógyszergyarto cég fizet nekik minden beteg után, akinek azt a gyógyszert felirja, amit a gyár gyárt.

2020. febr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2020. febr. 21. 16:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdemes megváeni a következő menstruációt és utána abba hagybi, úgy kissé kevésbé fog felborulni a ciklusod
2020. febr. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!