Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 11napig nem vettem be a...

11napig nem vettem be a fogamzásgátló tablettámat, mi lehet a követekezménye?

Figyelt kérdés

Omisson Fogamzásgátló tablettát szedek 21 aktív és hét placebó tabletta található Benne. A hét placebo után egy hétig nem szedtem be fogamzásgátló tablettát, mert nem tudtam magamnak feliratni. Hétfői nappal kellett volna elkezdenem szedni a tablettákat de mivel csak péntekre jutottam hozzájuk ezért nem “hétfői nappal” kezdtem el szedni, hanem péntekivel, tehát a levél első négy napját kihagytam és az ötödikkel keztem el a szedést. Gyakorlatilag 11 nap fogamzásgátló mentes nap után nem a levél első tablettaájával kezdtem el újra szedni a gyógyszert, hanem az ötödikkel. Az arcomon már látom hogy elkezdett kiütésesedni pattanásosodni, vajon ez csak rosszabb lesz vagy idővel beáll a rendes ritmusba? Nagyon felborítottam a hormonháztartásomat? Nagyon nagy hülyeséget csináltam? Az arcom nem fog visszaváltozni idővel, ha továbbra is így szedem a tablettákat?

Válaszokat nagyon nagyon köszönöm!!



2020. márc. 6. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia. Természetes, hogy pattanásosodsz, mert úgy érzi a szervezeted, hogy itt az ideje a havi menzesznek, akkor is, ha a placebo tablettákat beszedted (es az eredeti megvonásos vérzés megvolt, mivel akkor jön meg, ha a placebo=nincs hatóanyag tablettákat szedted) Vissza fog állni a rendes kerékvágásba minden, a betegtájékoztatóban megtalálod, hogy "mi a teendő, ha az első heti fg-ből kimaradt 1-2 szem", ugyan így a többi héttel együtt. Kiegészítő fogamzásgátló módszert fog javasolni a betegtájékoztató valószínűleg, így már nem vagy 99 százalékban védett a teherbeeséstől, nagyobb esélyed lenne teherbe esni, úgyhogy vigyázz!
2020. márc. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze azt tudom, hogy kell kiegészítő fogamzásgátló módszer, nayon szépen köszönöm most megnyugodtam!!
2020. márc. 7. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!