Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erős havi vérzés miatt,...

Erős havi vérzés miatt, mennyire ment le a vasatok, mi volt a legkisebb érték?

Figyelt kérdés
Változó korhoz közel vagyok, myóma okozta erős vérzésem van, 21-25 napos ciklusok váltakoznak. Az utolsó labor eredményemben a vas 7 volt (6,6-26-ig van a normális tartomány) 3 hónappal ezelőtt még 8,9 volt az érték. Már eszem a vastablettát, és az étkezésemnél is nagyon figyelek a vaspótlásra.
2010. júl. 25. 08:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Az orvos azt mondta, hogy ez a vas mennyiség még elég a vörösvérsejtek képzéséhez, de hol van az a határ amikor már nem elég. Azt olvastam, hogy kevés vassal is lehet élni, de nem érdemes. Természetesen arra gondolok, hogy több vassal sokkal jobban működik a szervezet.
2010. júl. 25. 08:26
 2/5 anonim ***** válasza:
A legkevesebb 2,1....nekem a vörösvértestem is "elfogyott" (trafóztak) is - 3 hétig véreztem. Ájuldozhatsz, iszonyú! gyenge lehetsz, szóval a napi (normális élethez) ritmushoz mindenképp célszerű a norm vasszintet "elérni."
2010. júl. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer 2 volt a vas értékem. A doki csodálkozott, hogy nem szédülök, nincs semmi bajom.

Elkezdtem vasat szedni, 3 hónap múlva azt mondta hogy már normális a vas értéke.

Én nem szedek most vastablettát, a vas tartalmú ételeket meg nem szeretem.

2010. júl. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 7-es érték teljesen rendben van, bár kétségkívül közelít az alsó értékhez.

Az eddigi legalacsonyabb értékem valahol 3 körül volt (már nem emlékszem pontosan), tablettákat kellett szednem, plusz "vasdiétát" tartanom, azaz sok vastartalmú ételt kellett ennem. Helyrejött pár hónap alatt. Azóta tudom, hogy milyen jelekre kell odafigyelnem, de automatikusan is védekezek (pl. menzesz előtt már vas+c pezsgőtablettát iszom).

40/N

2010. júl. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Milyen értékre kellene felmennie a vasnak?
2010. júl. 25. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!