Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jó érték az AFP MOM =0,80? A...

Jó érték az AFP MOM =0,80? A papíromon az értékhatár 0,51-2, 0 de a neten úgy olvastam, hogy 0,7-2,5 az AFP értékhatára? Most a kettő közül melyik a jó? Az AFP vizsgálat előtt 5 nappal bevéreztem, a vérzés befolyásolja-e az AFP eredményét?

Figyelt kérdés
2008. máj. 24. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg befolyasolhatja, de pont forditva: megemeli az erteket, altalaban versenel sokkal magasabb MoM ertek jon ki, mint kellene, 2,4 felett. A te esetedben biztos nem befolyasolta, mert nalad 0.8.

Nekem 0.7 volt, az en papiromon 0.7 es 2.4 kozott volt a hatarertek, tehat a hataron voltam, de a genetikai uh. kimutatta, h a baba egeszseges. (4D-s) Oda sajat magam mentem el, mert az orvos szerint jo volt a 0.7, nem irt tovabbi vizsgalatot. Mashol 0.5 az laso hatar. A 0.8 szerintem teljesen jo, de ha a magad megnyugtatasara szeretnel kicsit tovabb jarni, menk el egy 4D-s genetikai uh-ra, es ott tokeletes kepet katpok a picirol, lelkiismeretesen, 20 percig merik-nezik a babat!

2008. máj. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válasz! Jövő héten mindenképp elmegyek egy 4D-s genetikai UH-ra!
2008. máj. 24. 16:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 0,87 volt, de a doki a 18. heti uh.on azt mondta, hogy már 0,9 a határ, és elküldött genetikai tanácsadásra. A papíron amúgy 0,5 volt alsó határnak feltüntetve. Mindenesetre legalább megnyugodtam, hogy nem találtak semmi rosszat. Sok boldogságot!
2008. máj. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Sziasztok!

Amikor tőlem vették az AFP-re a vért,nálunk 0.4 volt az alsó érték,a felső pedig 1.8,az enyém 0.8 lett,és teljesen egészséges a kislányom,két hét múlva tölti egy első életévét!

2008. máj. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nem egyformán csináják az AFP-t. Nekem például 0,6 lett, teljesen megrémültem, mert én is azt olvastam, hogy 0,7-től jó! A dokim egyáltalán nem lepődött meg az értékemen, szerinte teljesen normális. Elmagyarázta, hogy mindenhol másképp van meghatározva a normális értéktartomány, s higgyem el, hogy ennél alacsonyabb AFP-vel rengetegen szülnek egészséges gyermeket. Az itteni barátnőim közül, szinte mindenkinek 0,6 és 0,8 között van az AFP-je. Azt is mondta a dokim, hogy az az értékhatár számít, amit megadnak a leleten.

Szóval a tiéd teljesen normális!

Sok boldogságot nektek!

2008. máj. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!