Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Biztosan fertőződött? Aá

Biztosan fertőződött? Aá

Figyelt kérdés
Három hete szültem. Antibiotikumot nem kaptam, indított szülés volt, de utólag kiderült, hogy streptococcus B tenyésztett ki a 35. Heti kenetből. Volt már valakinek hasonló, hogy nem kapott antibiotikumot pedig kellett volna? Lett valami baja a gyereknek? Mennyi az esélye hogy tényleg megfertozodik? Eddig nálunk semmi gond.

2020. márc. 12. 07:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Hűha.

Nekem 37.hetre jött a babám(6 éve). Szülés után 4 orával jelentkezett a tünet. Ugyan ez volt a baj nálam is , csakhogy az én orvosom valamiért nem vett tőlem kenet mintát. Szóval az volt , hogy jöttek hozzám a csecsemősök meg a szülészeten,hogy baj van a babámmal, nehezen kap levegőt, és lividdé váltak a végtagjai. Egyből fel huppantam az ágyból szülés után 4 orával. És azonnal oda is vittek hozzá. Közölték,hogy el kell vigyek egy szomszédos városba mert ott van gyerek intenzív (PIC) osztály . El vitték,alig vártam a reggelt ,hogy telefonálhassak. Megtudtam ki a kezelő orvosa, és felhivtam. Kozolte hogy a gyermekemnek vérfertőzése,és tüdő gyulladása van . Hát azzonal kiborultam és kértem ,hogy engedjenek át hozzá. Ki engedtek,de csak saját felelősségre. Hát az a látvány ami fogadott ,az maga a pokol. 2 hétig voltunk bent, egyébként ő volt a legnagyobb baba ott ♥️ . Kapott antibiotikumot. Én végig ott voltam vele,anya szállón.

Azóta teljesen egészséges. 2 éves koráig kellet vissza menni fél évente kontrollra,de sosem találtak semmit. Ma meg már egy igazi kis mozgó mócsing. És kezd ferfiasodni,bár még nem úgy,de kezd hasonlítani az apjára. Széles vállak stb.. mindenképp keresd fel az orvost,és a gyerek orvost is. Ez nem játék!

2020. márc. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Gyerekorvos azt mondta, hogy figyeljük van-e valami tünet pl. Aluszékonyság, láz. Ha van, rögtön kórház. Ha nincs, hurrá. Négyhónapos korig kell nézni nagyon. Eddig semmi (3hetes).
2020. márc. 12. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!