Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos fennállhat ha biztosan...

Pcos fennállhat ha biztosan nem vagyok IR-és?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja voltam endokrinologusnál, főleg az aknes bőr és a hajhullás miatt. Elküldött terheléses inzulin vizsgálatra, ami szerint nem vagyok inzulinrezisztens. Ez vajon kizárja a Pcos - t?

Jelenleg fogamzásgátlót szedek, de hamarosan abba hagyom, baba projekt miatt. Félek, hogy gond lehet. Az endokrinologus nem küldött további vizsgálatra.ezek mellett persze hormon vizsgálat is volt, amelynek mind jó lett az eredménye. Azért érdemes erről beszélnem a nőgyógyászommal?



2019. ápr. 25. 21:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt hozzá tenném, hogy a tünetek miatt aggódom inkább. Akne, hajhullás, túlsúly. (diéta és edzés mellett 25 kg-ot fogytam, de sajnos egy baleset miatt kb 3 hónapig csak feküdtem és 10 kg vissza jött.)
2019. ápr. 25. 21:35
 2/6 anonim válasza:
Nekem IR-em és PCO-m is van, van olyan ismerosom, akinek csak PCOS, igy szerintem nem zarja ki, bar kesobb kezdodo IR-e lett.
2019. ápr. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen eredményeid lettek? Hormonból miket néztek? Csak nőit vagy pajzsmirigy hormonokat is?
2019. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
nekem az inzulint es a cukrot neztek, ott nagyon kiugro inzulinom lett. a cukor meg rendben. Valamint prolaktin, progeszteron es osztrogen szintet neztek,amibol progeszteronhiany derult ki. pajzsmirigy eredmenyem jo.
2019. ápr. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mellékvesével is lehet gond ez is válthat ki emelkedett androgén szintet.

Ha nem az IR a kiváltó ok, akkor általában ez, vagy pajzsmirigy probléma - még azt nézesd meg!

2019. ápr. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
igen fennállhat, nekem is csak PCOS van
2019. máj. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!