Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet inzulinrezisztenciám...

Lehet inzulinrezisztenciám vagypajzskirigy alulműködésem?

Figyelt kérdés

Még csak épphogy 20 éves vagyok. Azért merüpt fel bennem a kérdés mert bár sajnos genetikailag is alkatú vagyok (ami ugye lehet tünet) de már hosszú hónapok óta dietázom, odadigyelek a kajálásra ami gondosan van felépítve illetve sportolok és nem fogyok. Pedig az étrendtől és sporttól kéne. Kb 5 éve fele ennyire figyeltem oda a dietára es sportoltam és elég könnyen fogytam csak akkor nem annyira figyeltem oda és visszajött. Most viszont már nagyon rég nem megy. Egyéb tünetek (amiket itt a neten olvastam) maximum annyi hogy az utóbbi kb fél évben a hátam szinte egyfolytában pattanásos amire korábban sosem volt pelda. Eleinte valamilyen ételre gondoltam (pl tojásra amit nem olyan régóta fogyasztok) de akkornis kippattogtam ha nem ettem tojást sokáig.

Lehet valaki ilyen jellegú betegségem? Amúgy energikus vagyok, jó a közérzetem, aktiv stb. Csak most már nagyon idegesit hogy hiába diétázom kb semmi fogyás.

Ha van ilyen, azt hol kell kivizsgáltatni? Háziorvos beutal sima laborra?



2020. márc. 21. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, a körzeti/háziorvos beutal sima laborra, igen, a labor ezt tudja tisztázni, hogy fennállnak-e az általad említettek, vagy sem. (Én az utóbbira tippelek.)


De vedd azt is figyelembe: ha sportolsz, izmosodsz.

Az izom nehezebb, mint a zsír.

Amikor elkezdesz sportolni, eleinte könnyebb a fogyás. Amikor a szervezet beáll egy bizonyos súlyra - úgymond megszokja ezt az újabb életmódot - utána lelassul a fogyás, vagy meg is állhat.

(Sokan ilyenkor adják fel, köztük - régen - én is.)

Amikor valaki diétázik, egy ideig akkor is könnyű a súlyvesztés, de egy idő után a szervezet arra az elgondolásra jut, talán vészhelyzet állt elő, tartalékolni fog, és ezért lassul, vagy áll le a fogyás.


Hát pattanásosságára ezt találtam (mivel több oka lehet):


[link]

2020. márc. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..

Ezt a kérdést írtam ki egy másik rovatba. Igazából emiatt merült fel bennem hogy valaki bibi van.

Tudom hogy az izom nehezebb, de ez mondjuk úgy hogy olyan 7-8 hónapja megy így, viszont az utóbbi 4 hónapban tényleg nagyon odafigyelek. Nincs csalás! És ez idő alatt nem tartom normálisnak hogy se kg-ban se centiben nem igazán fogytam. Izmosodni izmosodtam ez tény. De nem annyit azért.

Arra is gondoltam hogy igen amiatt van mert a szervezetem már beállt erre az életmódra, megszokta viszont nem tudom hogy akkor hogyan mozdítsam meg a dolgokat. Koplalni nem akarok, nyilván nem is tesz jót. Má nagyon zavar hogy semmi eredmény. Más ezzel a diétával/ életmóddal már lefogyott volna kb 20 kilót.

2020. márc. 21. 13:29
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát szinte egyáltalán nem fogytam...amit nem egészen tartok normálisnak.
2020. márc. 21. 13:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor vizsgáltasd ki magad. A labor kezdetnek jó.

Nézesd meg magad - majd - endokrinológussal is.

2020. márc. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!