Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet ez? Egyszerű fertőzés...

Mi lehet ez? Egyszerű fertőzés? Méhnyakrák? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsivel kevesebb mint két hónapja szültem. A gyermekágyi folyásom a 4. héten elmúlt. Szoptatok.

Az elmúlt időszakban több furcsa tünetem is volt, de amiért írok, az a következő:

1.5 hete nagyon-nagyon bő fehér folyásom éd enyhébb alhasi görcseim miatt elmentem nőgyógyászhoz, aki megállapította, hogy gombás fertőzésem van, a szoptatás miatt azonban csak füneti kezelést lehet végezni, fel is írt egy gyógyszertári kúpot és krémet. A kérdésre azt felelte, hogy egy hétig ne éljünk hàzaséletet.

A kezelés enyhítette a tüneteket, ezért óvszerrel mégis együtt voltunk a 3. nap után. A folyásom azóta teljesen abbamaradt, enyhébb diszkomfortérzet maradt. Továbbá alhasi görcsök maradtak, és nagyon ritkán egy szúró ègő érzés a hüvelyemben, ám ez csak pillanatokig tart.

Tegnap este (miután napok óta nem szeretkeztünk) újból együtt voltunk (ezúttal óvszer nélkül), de ma miután mosdón voltam észrevettem, hogy nagyon enyhén de vérzek. Azóta többször ellenőriztem, és hiába mosakszom meg, vagy törlöm át a területet, mindig újból van egy kevés vér. Visszaemlékezve talán néhány napja időnként lehetett nagyon kevés, pont annyira kevés, hogy ne törődjek vele.


Tehát összefoglalva:

- enyhén vérzek (lehet, hogy az együttléttel összefüggésben)

- volt fertőzésem, ami 80-95%-ban elmúlt (időnkénti fájdalom, diszkomfort)

- enyhe alhasi görcseim vannak (időnkén csak a jobb oldalon, mintha a petefészkem fájna)

- szoptatok

- nem rég szültem



Természetesen mennék orvoshoz, 03.28-ára lett volna időpontom szűrésre, de lemondták a koronavírus miatt. Szintén a járvány miatt nem is fogadnak a nőgyógyászaton. Fogadott orvosom nem volt a szülésnél, ezért Őt sem tudom felhívni. Kb arra várhatok, hogy lecsengjen a járvány, és újra kaphassak időpontot...


Bárki hozzáértő/szült nő/egyéb tudna tanácsot adni, hogy ez lehet esetleg méhnyakrák, vagy valami másnak tűnik? A továbbiakban kerüljem az együttléteket/ülőfürdőt/bármit?

Sajnos a legutóbbi szűrésem 2016 őszén volt, nagyon link módon azóta nem voltam. :(


Köszönöm a hozzászólásokat!!



2020. márc. 23. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem múlt el a fertőzésed, ez okozza, nem gondolom, hogy másra kellene gondolni. A szexet hanyagolni kéne, párodnak is kezelnie kell magát. Ha sztk-ban voltál ezzel, nem saját orvosnál, akkor sztk-t kellene felhívni, valamelyik rendelő orvost megkérdezni, mit lehetne még kezdeni vele.
2020. márc. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Nekem volt gombás fertőzés miatt nagyon enhye vérzés, mert gyulladást is okozott.


Az a baj, hogy valszeg párod is fertőzött, és nem párhuzamosan kezeltek titeket, tehát hiába kented, ha ő nem. Nem tudok sajnos mit javasolni, mert nekem kenet minta alapján írt fel orvos gyógyszert, páromnak is, krémet is, 2 hétig nem szexeltünk, majd végig szedtem szintén 10 napig egy hüvely regeneráló krémet (pontosabban azt belül kellett használni) és csak ezek után szexeltünk, amikor már biztos volt, hogy nincs gond.


Addig ide-oda pingpongozzátok a fertőzést. Kérdezz rá, hátha felirnak látatlanban gyógyszert. Egy telefont megér.

2020. márc. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindkettőtöknek! :)
2020. márc. 23. 15:51
 4/4 anonim ***** válasza:
A párodat is kezelni kéne, mert valószínűleg elkapta tőled és ide-oda adjátok egymásnak a fertőzést
2020. ápr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!