Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kb.3 napja rettentően viszket...

Kb.3 napja rettentően viszket a csiklóm és a hüvely bejáratom. Orvoshoz nem vagyok hajlandó menni bárki bármit mond, mert félek és nem tudok megbízni senkiben. Otthoni módszerek érdekelnének illetve ha vkinek volt hasonló az ő tapasztalata?

Figyelt kérdés
Hozzá tenném a csiklóm kicsit piros és sebes a hüvely bejárat. Szüleimre és senki másra nem számíthattok. Szerintetek mi lehet ez? 2 hete volt mensim, azóta voltunk balatonon fürödni, szűz vagyok, semmi nem volt még a hüvelyembe, rendszeresen fürdök, tisztálkodok. a vizsketésen kívül semmi tünetem nincs ami hüvely gombára utalna nincs folyásom és nem is bűdős. Normális válaszokat várok...

2014. aug. 11. 22:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez gomba, vagy mas fertozes.

Ha Canesten kenocs nem hasznal, akkor kenetet kell venni es meghatarozni.


Mitol felsz, amiert nem akarsz orvoshoz menni? Miutan elveszted a szuzesseged, evente rakszuresre kell jarni, nem hagyhatod ki.

2014. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ majd megpróbálom. Igazából szégyenlős vagyok, házi orvos előtt se tudok levetkőzni...tisztában vagyok vele de az még odébb van.
2014. aug. 11. 22:23
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

A szegyenlosseg nem baj, de az orvos elott felesleges.

Probald ki a Canestent, de ha nem segit, akkor meg kene nezetni, mert tovabb fertozodhet a testedben, ha nem csak egy sima gombafertozes.

2014. aug. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Először is: Ha az embernek valami egészségügyi problémája van, akkor igen is orvoshoz kell menni. A net előtt általában nem szakemberek ülnek, egy-egy tanáccsal szerencsétlen esetben igen rosszul is járhatsz. Nem kell szégyenlősnek lenni! Mindenki fél egy kicsit az első nőgyógyászati vizsgálat előtt, de aztán ha túl vagy rajta, azt fogod mondani, hogy "basszus, ezen a semmiségen aggódtam eddig?" Az orvost nem érdekli, hogy szőrös vagy-e vagy sem, nem érdekli, hogy mekkorák a kis- és nagyajkaid, stb. Nem kell félni:) Ő ezt a szakmát választotta, látott már elég beteg nőt, nem fogsz neki meglepetést okozni.


Ha nagyon nem tudod rászánni magad a dokira, akkor menj el a patikába és vegyél Canestent (de olyat, amihez hüvelytabletta is van, ne csak krémet!), vagy Betadine hüvelykúpot. Talán jelen esetben a Betadine jobb választás, mert az nem csak gombákra hat, hanem baktériumokra is, bár jelen esetben jó eséllyel gombás fertőzésről van szó.


Azonban ha a kezelés hatására nem múlik el pár napon belül a probléma, akkor MINDENKÉPPEN fordulj orvoshoz!

2014. aug. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én is tudom hogy nem kéne így paráznom de nincs a környezetemben senki aki elkísérne akivel ezt megbeszélhetném. Bátorságom semmi mindentől félek a legapróbb dolgoktól is,sokszor felöltözve az utcára nem merek kilépni...rettegek a gondolattól is :(
2014. aug. 11. 22:42
 6/19 anonim ***** válasza:
57%
Ha az egy kicsit megnyugtat, írd le nekem privátban, hogy miért aggódsz, mit szeretnél tudni a vizsgálatról, szívesen elmesélem neked hogy meg, hátha akkor nem aggódsz annyira:)
2014. aug. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ott van anyukad. Engem is az en anyukam kisert el eloszor.
2014. aug. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
nem számíthatok édesanyámra sajnos :(
2014. aug. 11. 23:30
 9/19 anonim ***** válasza:
Nincs mar anyukad? :(
2014. aug. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
él és virul anyám de ebbe nem mennék bele, ha nagyon érdekel esetleg privátban...
2014. aug. 11. 23:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!