Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Injekcióval tényleg meg lehet...

Injekcióval tényleg meg lehet állítani teljesen a menstruációt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 13 éves korom óta szenvedek minden hónapban, hatalmas görcseim vannak, elájulok és még sorolhatnám.Hozzáteszem nem akarok gyereket, ez is az egyik oka, hogy nem akarok szenvedni tovább. Tényleg meg lehet állítani injekcióval? Ha azzal nem akkor van valami más lehetőség?
2020. ápr. 3. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Létezik fogamzásgátló injekció,és tabletta is,viszont teljesen nem fog megszűnni,vérezni (tablettáná biztosan,de szerintem injekciótól is) fogsz (bár sokkal kevesebb lesz). Az a baj,hogy ezeknek a hormonális dolgoknak elég sok mellékhatása lehet (hízástól,trombózison át a depresszióig nagyok sok...),ezért kell vérvizsgálat is előtte. Azt is tudnod kell,hogy egy bizonyos kor felett már pl.tablettát nem lehet már szedni,értelemszerűen ezek a tünetek valószínűleg visszatérnének. A legjobb megoldás az lenne szerintem,ha kivizsgáltatnád magad. Lehet,hogy például endometriózisod van,vagy bármi más...az,hogy egy csomó hormonnal "elfeded" ezt a dolgot nem biztos hogy javulni fog. A probléma gyökerét kellene megtalálni először.
2020. ápr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Ha folyamatosan szeded a fogamzásgátlót, megvonás nélkül, akkor nem lesz menstruációd soha. Ez is egy megoldás és sokan élnek vele.
2020. ápr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Ehhez egy nőgyógyász véleménye kellene. Én úgy tudom, hogy a méheltávolításhoz vagy egyéb hasonló nőgyógyászati műtéthez nem elég indok az, hogy nem akarsz gyereket.


Valóban vannak olyan nők, akik nagyon sokat szenvednek a menszeszgörcsöktől, de hogy elájulnának, az nonszensz. Létezik görcsoldó, és létezik melegvizes palack, amivel segíthetsz magadon.


Szvsz: minél kisebb ügyet fújsz abból, hogy nő vagy és egy hónapban egyszer néhány évtizeden át vannak nehezebb napjaid, annál kisebb cirkusz lesz körülötted és benned is. Ha pedig nem akarsz gyerelet, akkor nem lesz. Kizárólag a TE döntésed - és nem az anyukdáé, a nagymamádé vagy a nagynénédé vagy a szomszédé, vagy az anyósé. Igaz?

2020. ápr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
3: És úgy tönkreteszik magukat, hogy egyszer csak 50 évesen azt veszik észre, hogy pl. rákosak, de az isten tudja mitől ...
2020. ápr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Nőgyógyász és endokrinológus kell neked.

Egyáltalán voltál már orvosnál a menstruáciplós gondjaiddal vagy csak tűröd?

2020. ápr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Ha folyamatosan terhes vagy, akkor nem menstruálsz.
2020. ápr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szuperek vagytok, köszönöm a gyors válaszokat!

6-os: Tűröm sajnos... most lett volna időpontom a nőgyógyászhoz, de a vírus miatt nem tudtam elmenni.

2020. ápr. 3. 11:56
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj az injekció képes eléggé megviselni az embert és hiába leszel tőle rosszul azt nem tudod abba hagyni rögtön

Először próbálj tablettát, ha nem birod, akkor nem fogod birni az injekciót sem, és ha a tabletta szedéstől bajod lesz akkor azt egyből abba hagyhatod, ha segít akkor csak nyersz vele, ha nem segit eleget de viszont mellékhatásokat sem észlelsz akkor próbáld meg az injekciót

2020. ápr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!