Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfáztam és véres a vizeletem...

Felfáztam és véres a vizeletem. Ez igényel ügyeleti ellátást, vagy elég holnap háziorvoshoz fordulnom?

Figyelt kérdés
Még sosem voltam felfázva, most vizont gyakori vizelési inger mellett fáj is az ürítés és eléggé véres. Emiatt azonnal orvoshoz kell fordulni vagy nem lesz bajom, ha ezt holnap reggel teszem meg?

2020. ápr. 5. 17:19
 1/7 anonim válasza:
100%
Holnap reggel hívd fel a háziorvost
2020. ápr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ügyeleti kérdés. Holnap felhívod a háziorvost, felír antibiotikumot.
2020. ápr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Addig is igyál sok kamillateát.
2020. ápr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Holnap reggelig nem lesz bajod. Fájdalomcsillapító, meleg ülőfürdő segít, ha rosszul érzed magad.
2020. ápr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ulofurdot nehogy vegyél bakker O.O hogy lehet ekkora hülyeséget ajánlani???

Igyál sokat, hnap kérj felhore antibiotikumot (ne halasztgasd mert felkuszhat az ureteren a vesekig!) továbbra is igyál sokat. Ha estére belazasodnal akkor, lázcsillapítót vegyél be (ibuprophent a mostani helyzet miatt kerüld!)

További jó tanács: szekleturites után a wc papírral ne a hüvely, húgycső felé torolj!

Másik: ne tartsd vissza a vizeletet, vizelet visszatartasa segít megtapadni a baciknak (esetek túlnyomó többségében E.Coli okozza a holyaghurutot).

Szex után normális a pisi inger, így menj el pisilni!

Mosdohasznalat előtt és után is moss kezet. (Annyi paciensunk van akikről kiderül, hogy az évek óta fennálló problémájukat a kézmosás hiánya okozza)

Próbálj meg pamut alsóneműt hordani.

Ha van még kérdés privatban írjál és segítek.


Üdv,

Egy urológiai szakasszisztens

2020. ápr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, holnap reggel első dolgom lesz felhívni a háziorvosom, megnyugtattatok, hogy nem annyira sürgős.


Valójában próbálok mindig minden higiéniai szabályt betartani (ezeket legalábbis biztosan), de ma tényleg hiba csúszott a dologba,nem gondoltam volna, hogy egyből ilyen lesz. Még sosem volt olyan hugyuti fertőzésem, amiről tudtam volna.

2020. ápr. 5. 19:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Hasznos az 5-ös tanácsa, én saját tapasztalat alapján ajánlottam a sok kamilla teát, de egyes urológiai klinikákon is ezt adják a betegeknek literszámra.
2020. ápr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!