Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megéri abbahagyni a fogamzásgá...

Megéri abbahagyni a fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés
Nagyjából másfél év szedés elteltével érzékeltem libidó csökkenését,hangulatingadozást, depresszív tüneteket, a fejfájásom is gyakori, nem is tudok olyankor mit csinálni. Illetve a jövőbeli következményei elég ijesztőek. Aki abbahagyta hasonló tünetek miatt, mit érzékelt utána? Vagy esetleg, aki jártasabb ebben és utánajárt, mit tanácsol, lehet, hogy a tabletta egyik összetevője nem jó nekem?

2020. ápr. 7. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha gyereket akarsz mindenképpen. Amúgy meg beszéld meg az orvosoddal, az is lehet, hogy váltani kellene más fajtára.
2020. ápr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gyermeket nem szeretnék még, csak ezek a mellékhatások zavarnak egyre jobban. Az a baj, hogy a mostani helyzetben nem is rendel az állami orvos, másik városba meg tömegközlekedve nem igazán szeretnék menni.
2020. ápr. 7. 12:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz most orvoshoz menni, esetleges tabletta váltás miatt, akkor abbahagyod, áttértek óvszerre. Azt senki sem tudja megjósolni, hogy a hormon háztartásod mennyi idő alatt áll helyre, minden esetre 1-2 hónap kellemetlenség belefér, ha elmúlnak a problémáid.
2020. ápr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mivel most nem fognak téged fogadni, hogy másikat írjanak fel, hátha amellett nem lesznek ezek a mellékhatások, ezért ha már ennyi tüneted van, akkor inkább hagyd abba miután végigszedted a levelet. Védekezzetek óvszerrel, aztán ha vége lesz ennek az állapotnak, akkor írass fel másikat.
2020. ápr. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
én pont most hagytam abba 3-4 évnyi szedés után.Elegem volt a tünetekből meg abból, hogy lehet emiatt nem lehet majd gyermekem. Szerintem megéri mindenképp, nem ér ennyit, hogy a tünetek tönkretegyenek.
2020. ápr. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is így voltam ezzel. Felháborítónak tartom, hogy a nőgyógyászok többsége egyáltalán nem kér vérvételi eredményeket, fel sem világosít, hogy ilyenkor mi történik a női szervezetben. Nekem még azt is mondta, hogy milyen tablettát szeretnék. Komolyan én válasszam ki laikusként, hogy mi való a szervezetemnek? Van jó oldala, de sajnos szerintem több a rossz.
2020. ápr. 22. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!