Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha megnyomom a mellem érzékeny...

Ha megnyomom a mellem érzékeny, és fáj. Miért?

Figyelt kérdés

Ha alulról megnyomom a mellem,érzek benne csomókat,de nem is csomó,inkább ilyen kemény egybefüggő valami,és nyomásra érzékeny,kicsit fáj.Ez a mellem aljától,egészen a mellbimbó alattig tart.Mi lehet ez?Tejmirigy?Nem lehetek rákos,ugye?:(

A menzeszem már egy jó ideje késik.

16/L


2010. júl. 27. 09:29
 1/3 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen problémám és elvileg azok mirigyek és azért van mert még nőni fog a melled.. én se nagyon értettem , de nem mentem el orvoshoz és el is múlt. De ha késik, akkor nem lehet ,hogy terhes vagy és azért fáj?
2010. júl. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szegénykém, harmadjára látom a kérdésed, úgyhogy írok:

Nem kéne ennyire aggódnod, a mellben megjelenő csomók többsége jóindulatú, főleg ennyire fiatal korban. Lehet a zsírszövet arányának megváltozása miatt zsírcsomó, lehet menstruációt jelző csomó, vagy rostos mirigydaganat, ami szintén nem súlyos. Ez utóbbi jellemző fiatalabb lányokra leginkább.

De ha nagyon nyugtalan vagy, nézesd meg egy orvossal, akár a háziorvossal is!

Azt pedig lassan amúgy is meg kell tanulnod, hogyan kell a melled átvizsgálni tapintással. Állva, felemelt kézzel.


Emiatt pedig nem kell aggódnod véleményem szerint,. de ha ennyire meg vagy ijedve, menj el a háziorvoshoz, aki elmondja, mi minden okozhat ilyesmit.

25/l

2010. júl. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A mellrák ebben a korban nagyon ritka. Szerintem nő a melled azért fáj, amiket érzel, azok a mirigyek lehetnek, nekem is volt ilyen.

De ha megnyugtat, akkor menj el dokihoz, legfeljebb azt mondja, hogy nincs semmi baj, de legalább nyugodt leszel.:)

2010. júl. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!