Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt/van valaki hasonló...

Volt/van valaki hasonló helyzetben? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok együtt élni a cukorbetegségemmel. 1-es típusú. 35 évesen diagnosztizálták a betegséget, amikor a kisfiam 10 hónapos volt. Azóta egyszerűen nem tudok létezni. Eleinte azt mondták az orvosok, hogy 2-es típusú,mert nem találtak antitestet, de már azonnal inzulint kellett használnom. Addig legalább reményem volt. Sok mindent megpróbáltam, hogy meggyógyuljak, persze sikertelenül. Aztán pár év múlva újra elvégeztek egy vizsgálatot, ahol már találtak jó sok antitestet. Ez kb. fél éve volt. Azóta állandóan sírnék, és mélységesen csalódott vagyok, azt hiszem magamban. Néha-néha elfelejtem, hogy beteg vagyok és kicsit jobban érzem magam, de amikor megkínálnak egy süteménnyel, vagy hasonló szituációkban, azonnal rohannom kell inzulinozni :-( Mindig titkolom, mert szégyenlem az állapotom. Nem érzem magam egész embernek. Párkapcsolatot nem merek nem tudok kialakítani, mert nem tudnám magam szépnek és nőiesnek érzeni többé. Lassan 6 éve vagyok egyedül, amikor a kisfiammal állapotos voltam, már az elején elhagyott a párom.... Most 5 éves a kisfiam.... Ha valaki van vagy volt hasonló szituációban, azzal szívesen beszélnék, hogyan élte Ő át.
2016. nov. 22. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hasonló helyzetben, az igaz, de a mamám cukorbeteg volt, és munkatársam is van cukorbeteg. Miért szégyelled az állapotod? Én úgy gondolom semmi szégyellnivaló nincs benne, ez is csak egy zavar, egy állapot, amivel együtt lehet élni, csak nem pont úgy, mint az egészségeseknek. Ezért ne legyél csalódott magadban, nem a te hibád.

Kolléganőm nagyon régen cukros, most volt az esküvője és babát várnak. Egyáltalán nem egyszerű ez így neki, de éli az életét, ahogy kell, csak jobban kell figyelnie magára, mint másnak.

Ne hagyd, hogy ez rányomja a bélyegét az életedre. Hidd el, sok cukorbeteg van, ez nem azt jelenti, hogy innentől vége mindennek.

Azt hiszem a nagyobb baj a "fejedben" van. Jó lenne egy szakembert felkeresned, hogy az önbecsülésed egy kicsit helyre tegye, hidd el csak az kell. Ettől nem lettél kevésbé értékes ember, sem kevésbé nő. Csak ezt el is kell hinned, ha nem megy magadtól akkor keress segítséget, hogy minél előbb normális életet élhess, mert azt lehet cukorbetegséggel is, ha amúgy helyén van minden.

2016. nov. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van közeli cukorbeteg barátom, a kutyát nem érdekli, hogy az. Használja az inzulint, számolgat, ha kell félrevonul és bead egy adagot. Semmi szégyelnivaló nincs benne.
2016. nov. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!