Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hüvely gomba mennyi idő...

A hüvely gomba mennyi idő alatt gyógyul (már kétségbe vagyok esve)?

Figyelt kérdés
A jelenlegi helyzet miatt a maszek orvosok nem rendelnék április végéig a közelemben, ezért bementem a kórházba. Ott viszont nem vizsgáltak meg, annyit hallott az orvos, hogy viszket és ég. (mindezt kívül, de ő először mégis hüvelykúpot (micovag) írt fel). Amikor rakerdezett, hogy kívül is ez van e (egyébként csakis kívül) akkor felírt gynoxin krémet. Csütörtök este használtam először, ma hétfő van és csak minimálisan enyhült. Ez normális? Gyanakodtam arra, hogy talán nem gomba, amire írta a krémet, hanem esetleg baktérium, de először a megadott krémmel akartam próbálkozni. Napközben csak akkor érzem a tüneteket, ha pisilek és hozzá ér a papír, vagy közvetlen krém után, ami egy fél órára felerősíti a tüneteket, majd megint lecsökken. El kellett volna már mulnia? Vagy ha súlyos volt a fertőzés, akkor kitarthat idáig? KB két nap és megjön, ha odáig nem enyhül, akkor folytatni sem tudom, viszont akkor lehet vissza megyek a kórházba, hogy más lehet az oka. Nagyon köszönöm előre, már kétségbe vagyok esve

2020. ápr. 13. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Vizeletvizsgálat volt?
2020. ápr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem viszgált meg. Lerázott. Konkrétan nincs orvos a kórházban. Annyit mondott, hogyha nem segít, mennyek vissza. Maszek még továbbra sincsen két hétig, tehát esélyem sincs oda menni
2020. ápr. 13. 18:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért nem hívod fel a háziorvosod? Egy Monuralt például ki lehetne próbálni.
2020. ápr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért nem hívnám őt, mert amikor legutóbb tőle kértem segítséget, akkor azt mondta, hogy ezzel nőgyógyászhoz kéne fordulni, nem pedig hozzá. Engem őszintén szólva annyi érdekel, hogy létezik-e az, hogy ennyire lassan gyógyul a gomba, ha súlyos volt, vagy ez mindenképp a másik verzió lesz
2020. ápr. 13. 19:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Micovag hüvelygomba ellen

Vitagyn C bakteriális hüvelyfertőzés ellen

2020. ápr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha meg van a fertőzésed a Micovag nem fog használni, az csak utókezelésre jó, miután kikezeltek. Nem is értem miért ezt javasolta az orvos.

A gombás fertőzés csinál olyat, hogy a vizelet is csíp, mert ott is fertőz. Ha kívül viszket, attól még belül van fertőzés.

Nekem általában Gyno-pevaryl hüvelykúpot szoktak felírni vagy szájon át szedhető gyógyszert, fluconazol tartalmút.

(többféle is van)

Ha jó a gyógyszer már 1-2 nap után érezni kellene az enyhülést.

Én a helyedben sima ügyeleten is próbálkoznék, egy gyógyszert ott is fel tudnak írni. Nekem is gyakran van ilyen problémám és ha a mostani helyzetben így járnék ahogy te, egy percig sem gondolkodnék, addig mennék, míg gyógyszert nem kapnék bárhol is.

Én a fogammal jártam meg ebben a helyzetben, igaz két hetembe került, de kijártam, hogy ellássanak.

Ne hagyd magad! Írjanak fel hatékony gyógyszert.

2020. ápr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!