Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Másnak is van ilyen gondja a...

Másnak is van ilyen gondja a tamponhasználatnál? Hogy lehet ezt elkerülni?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, de kicsit undi leszek...

Szóval az a gondom, hogy amikor felteszem a tampont, kb mindig véres lesz a kezem, meg a tampon zsinórja is. Így a zsinór mindig összekoszolja a bugyimat. Ez többnyire csak az első 2-3 napon van, amikor még elég erős a vérzésem. Kb mindig zuhanyzás vagy legalább mosakodás után teszem fel. Próbáltam már, hogy utána még wc papírral is megtörlöm, hogy az esetleg addig kifolyt vért letöröljem, de az se segít.

Azt is próbáltam, hogy felhelyezés után valamennyire megtörölgetem a zsinórt, de mindig marad rajta valamennyi, ami összekoszolná a bugyit.

Mit csinálok rosszul? Más is küzd ilyen gonddal vagy csak én vagyok béna?


2020. ápr. 14. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom nem használok tampont de annyit tudnék segíteni hogy ha beteszel egy tisztasági betétet akkor talán nem lesz véres de ez csak tipp
2020. ápr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
39%
Szia! Próbáltad már pl.a tampaxtól az applikátoros tampont? Az sokat segíthet ebben. Vagy esetleg használj menstruációs kelyhet, annak le is tudod törölni a végét, Vagy levághatod,és nem lesz olyan a bugyid se. Sokkal környezetbarátabb, olvass Utána!
2020. ápr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Tisztasági betét, nedves törlőkendő és applikátoros tampon

Illetve sűrűbb csere, mert tiúl sokáig hagyod bent

2020. ápr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Nem lehet, hogy nagyobb méretű tampon kellene neked? Akkor a felhelyezéskor nem tud mellette kifolyni.
2020. ápr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tisztasági betét.

Egy kisebb balesetet is elfojthat.

2020. ápr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A legnagyobb méretnél is ugyanez a gond...


3-as: nem hagyom fent túl sokáig, mert amikor nincs is bent előtte tampon, akkor is ez a gond. És nem azért lesz olyan, mert megtelik, hanem konkrétan felhelyezéskor!


Applikátorosat még nem próbáltam, de lehet, hogy kipróbálom!


Tisztaságit használok jobb híján... Csak jobb lenne, ha megoldódna ez a gond :(

2020. ápr. 14. 19:58
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Használj betétet akkor.

Egészségesebb is.

2020. ápr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Alaposan törölközz meg nedves kendővel, és amíg kibontod a tampont, csíptess a puncidhoz papírt. Miután feltetted a tampont, újabb alapos törlés. Használj betétet is. Vagy tegyél a bugyidba papírt.
2020. ápr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miután feltetted mosakodj meg. A szálat is most le vízzel.
2020. ápr. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Már hogy ne lennel véres? Meg mindenki. Az ott jön ki, a lyukon, nem megáll félúton...nem értem, miért ekkora gond a tisztasági betét...felfoghatja pisicseppet, folyást...
2020. ápr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!