Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet tenni, ha 2 egymást...

Mit lehet tenni, ha 2 egymást követő hónapban előjött a hüvelygomba?

Figyelt kérdés

Márciusban a menstruáció végén jött elő, most áprilisban a menstruáció után másfél héttel később.

tünetek: túrós sűrű folyás, viszketés, duzzanat.

A mostani tünetek nem annyira erősek.

Friss párkapcsolatom van, szóval óvszerrel védekezünk, nem fertőzzük egymást.

Szedek fogamzásgátlót 2 éve, eddig nem volt baj, nem hiszem, hogy pont most okozna ilyen gondot.

Nőgyógyászhoz nem tudok elmenni, mert a járvány miatt nem fogadnak, csak sürgősségi eseteket, és ez nem számít annak...

Az 1. fertőzésnél Gynoflor hüvelytablettát használtam, hamar hatott, most a Canesten 200mg-os hüvelytablettát és krémet tervezem kipróbálni.

Utánanéztem a Candida diétának, de mivel faluban lakom nem mindig tudok hozzájutni ezekhez a termékekhez, de igyekszem kerülni a cukrot, de nagyon vékony ember vagyok félek hogy tovább fogynék (ezért is lenne jó egy orvossal konzultálni)

Sajnos elég stresszes életmódot is élek, amit kezelek.

Félek nagyon, hogy ez a fertőzés folyamatosan meg fogja keseríteni az életemet.

Ha van esetleg bevált praktikátok (legyen az házi vagy gyógyszer vagy tea)kérem osszátok meg velem.

Előre is köszönöm!

20/N



2020. ápr. 15. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán az óvszer mellé a barátod mosson fogat is...
2020. ápr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is hasonlóan szenvedtem, de már két éve elkerül szerencsére. A fogamzásgátlót addigra már szedtem vagy egy éve és ugyanaz az egyetlen partnerem volt. Minden megvonásos vérzés után jött ez a vacak gombásodás, és kezelés mellett persze kértem tanácsot is a dokimtól. Azt mondta, kerüljem a tangát illetve a műszálas fehérneműket amblokk, ha otthon vagyok és nem feszélyez, próbáljak minél többet bugyi nélkül lenni - pl. éjjel pizsama alá ne vegyek. Ezen kívül a borotválkozással óvatosan, mert a szőr fontos szerepet játszik a női részeid védelmében. Én azóta csak rövidebbre vágom, de nem totálisan "kopaszra", valamint vettem egy tejsavas intimmosakodót (Lactacyd Sensitive) és kizárólag azt használom, oda nem kerülhet más tusfürdő vagy ilyesmi. Sajnos menzesz esetén a betét meg a tampon is hozzátehet, előbbiből próbálj minél pamutosabb, jobb minőségűt választani, az utóbbiról nincs tapasztalatom, a doki szerint az méginkább hajlamosít, de bármit használsz, cseréld gyakran. Nekem ezek a dolgok segítettek, szerencsére a fogamzásgátlót nem kellett elhagyjam. Mielőbbi jobbulást Neked!

23/N

2020. ápr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nekem is többször jött vissza. Nem lokálisan kell ezt már kezelni, hanem szisztemasan. Haziorvosodat hívd fel és beszéld meg vele a problémát, a következő gomba ellenes szert ajanlom: Orungal capsula

Nekem canestent adtak, de a hatóanyaga nálam nem használt! Az Orungal működött. Csak orvossal kell beszélni, plusz a dozirozasrol. Nekem nőgyógyász írta fel, de kaptam háziorvostol is.

Nekem ez van a dozirozas: 2 napig 2*2, utána naponta 1 tabletta, amíg el nem fogyott. Sok sikert. Én is azt hittem ezzel fogok szenvedni, de rendbejottem :)))

Candida diétát nem ajánlom, elkeseredettsegemben én is megpróbáltam, de csak fogytam tőle, mert kb alig ehetsz valamit...

Amit még a nogyigyaszom mondott, hogy egyek sok natúr joghurtot is.

Remélem sikerül.

2020. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kicsit megkönnyebbültem! :)

Mindent ki fogok próbálni.

2020. ápr. 16. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!