Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygulladás lehet? Mit...

Hüvelygulladás lehet? Mit tudok tenni, és mitől lehet? (👇🏼)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egyik este rákerestem a tüneteimre, és azt olvastam, hogy ez hüvelygomba lesz, de azért ide is leírom.

- szinte elviselhetetlen viszketés odalent

- fehér, darabos szerű folyás

- kisajkak feldagadása(ilyenkor is viszket és égő fájdalmat is érzek)

- nagyon kevés mennyiségű, inkább csak vér pöttyök


Ez már hónapok óta így van, és kb. 1 hónapja voltunk anyával urológusnál, mert nagyon fájt az alhasam és kicsit véreztem akkor is. Akkor kaptam fájdalom csillapítót, és antibiotikumot, meg anya vett canesten krémet és viszketés csillapítós intim mosakodót. Sajnos most erről nem merek szólni neki, és elmondani minden tünetet, mert félek, hogy azt hinné, hogy lefeküdtem valakivel, és azért van, pedig nem élek szexuális életet, de ha ő erre következtetne, nagyon le lennék cseszve, és megbüntetne. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy egyedül esetleg mit tudok csinálni, sajnos nincsen sok saját pénzem, nemrég mindet el kellett költenem úgyhogy esetleg valami itthoni megoldást nem tudtok? Tényleg nem merek szólni anyának.

Még az lenne a kérdésem, hogy ez mitől alakulhat ki, hogyha nem élek szexuális életet?


Köszönöm előre is a válaszokat és a segítséget.


16l



2020. ápr. 14. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Anyádnak már 1 hónapja is tudnia kellett a problémádról, hiszen a Canesten gombára van, csakhogy a külső kezelés nem elég. (Canesten kombi-t kellett volna vennie, ami tartalmaz hüvelytablettát is.)

Bármitől előfordulhat, az antibiotikus kezelés is hajlamosít rá. Nyugodtan mondd el neki, hogy nem múlt el, és nem csak külső tüneteid vannak, hanem hüvelyi is.

2020. ápr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hónapok óta???? Bakker, meddő is lehetsz, ha nem kezelik ki, azt tudod????


Nem csak szexuális úton lehet elkapni, hanem akár WC használat során is, de simán lehet antibiotikumtól is. Ezt anyud is tudja valószínűleg hacsak nem nagyon buta. Mindenképpen el kéne jutnod orvoshoz!

2020. ápr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Micovag hüvelygomba ellen

Vitagyn C bakteriális hüvelyfertőzés ellen

2020. ápr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Anyukádnak az a dolga, hogy segítsen neked. Nehogy a félelmeid miatt ne mondd el neki! Felnőtt nő, szerintem számtalanszor volt már hüvelygombája, hidd el.

Nem szexuális partnertől függ, sőt, az életmódod, táplálkozásod sokkal nagyob szerepet játszik benne, hogy elgombásodsz-e.

Elég erősnek tűnnek a tüneteid, mindenképp kellene a hüvely belsejében is kezelni. Ha hüvelygomba, elöször hüvelygomba elleni kúp + kenőcsre lesz szükséged, majd ha ez megvolt, ne felejts el hüvelyhelyreállító kezelést is végezni (olyan vény nélkül kapható szerrel, amiben van lacto-bacilus). Ez azért kell, mert a gyógyszer által esetleg felborult hüvelyháztartásod vissza kell állítani, az eredeti állapotba, mert különben tovább kedvez mindenféle kórokozók elszaporodásának.

Egyébként az is fontos lenne, hogy ne fogyassz túlzott mértékben szénhidrátot, cukros, feldolgozott élelmiszereket, mert ezek miatt (is) elszaporodnak a gombák a szervezetünkben.

Ha anyukád mérges, mondd meg neki, hogy nem szexelsz, és valami egyéb dolog miatt alakulhatott ki, de szerintem ő sem olyan buta, hogy csak a szexre fogná!

2020. ápr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2020. ápr. 15. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!