Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mást is ennyire megvisel a...

Mást is ennyire megvisel a menstruáció?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az utóbbi időben észrevettem,hogy mielőtt megjön,és még az első napján is iszonyú tüneteim vannak.

1 héttel előtte brutális hangulatingadozás,érzékenység, (sírás,rossz kedv) fáradékonyság tör rám,álmatlansággal együtt. Az előtte lévő pár napban pedig hasmenés is. Nekem se jó ez,és a környezetemben lévőknek sem.

Amikor végre megjön, az első napon nagyon görcsölök.

Egyébként mindig időre megjön. Nem szedek gyógyszert,még nincsen gyerekem.

Valakinek van ötlete,hogy ezzel mit lehet kezdeni? Hasonló problémával küzd vagy küzdött-e esetleg valaki?

Köszönöm a válaszokat!

29 éves vagyok egyébként.


2020. ápr. 28. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a Premens gyógyszer segített. Minden ilyen hülye előtünetre jó :)
2020. ápr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi,ennek utánaolvasok. :)

2020. ápr. 28. 08:31
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Beszéltél már a nőgyógyászoddal, hogy mit tehetnétek ez ellen? Átvizsgáltak már alaposan? A fogamzásgátló gyógyszer sokaknak segít.
2020. ápr. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen,mondtam már neki,de nem tulajdonított neki komolyabb problémát.


Fogamzásgátlót nem szeretnék most szedni,mert lassan tervezzük a babát.

2020. ápr. 28. 08:51
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Ne hallgass az utolsóra, nehogy lerendezd az egészet fogamzásgátlóval! Az nem segít a problémán, csak a tüneteket fedi el, azt is csak átmenetileg. Nőgyógyász nyakára kell járni, hogy vizsgáltasson ki, ugyanis ha a menstruáció olyan durva tünetekkel jár, hogy akadályoz a hétköznapi teendőidben, az egyáltalán nem normális dolog. Komoly betegség is állhat a háttérben, mint pl. endometriózis vagy mióma, amik kezeletlenül meddőséget is okozhatnak. Barátnőmmel is ezt csinálta az orvosa, meg se vizsgálta, csak felírt neki fogamzásgátlót és szevasz. Pár évre rá, mikor már nem használt a tabletta se, visszament az orvoshoz, és kiderült, hogy miómája van, sajnos már csak az volt a megoldás, hogy ki kellett venni a méhét. Nyilván nem minden esetben ugyanez a végeredmény, de benne van a pakliban.

Az a baj, hogy sokan abban a hitben élnek, hogy teljesen normális minden hónapban napokon keresztül szenvedni menstruáció alatt, csak az a lényeg, hogy időre megjöjjön. De ez egyáltalán nem így van. Enyhe görcsölés és hangulatingadozás normális, de olyan szintű, ami téged és a környezetedet is ennyire megvisel, az már nem. Magyarországon sajnos ezt nem lehet másképp megoldani, nyaggatni kell az orvost, ha kell, akár többször is átmenni másik orvoshoz, hogy vizsgáljon ki, ne küldjön haza tablettával.

2020. ápr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó,köszönöm szépen a jó tanácsokat.

Magándokihoz járok egyébként,a szokásos rutinvizsgálatra is,és ha van valami egyéb gond,akkor is.

Nagyon vigyáznom kell magamra,mert könnyen előjön nálam gombás fertőzés,csináltunk kifejezetten "tenyésztést",ami igazoltan kimutatta,hogy candidám van. Azóta tampont váltottam (Ellen tampon,és mosakodóhab),ha tusfürdővel fürdök esetleg "ott is",vagy kicsit több édességet eszem rögtön előjön a probléma. Kikezeltük, most kb 2 hónapot bírtam ki,hogy nem gombásodtam vissza. Pedig alapból nem iszom cukros üdítőt,a tejtermékeket is kerülöm jobban.

Ez a vizsgálat még a koronavírus járvány előtt volt,akkor abban maradtunk,hogy ha újra elkezd rendelni,csinálunk hormonvizsgálatot,de ezekre a menstruációs panaszokra különösebben nem mondott semmit...merthogy mindig megjön időben,és normálisan. Ezért nem is izgultam,mert végülis bízom benne,de 4 hétből 1 hetem ezzel megy el,és ez szerintem se normális. :/

Jövőre lesz az esküvőnk,utána babaprojekt,remélem minden rendben lesz.

2020. ápr. 28. 09:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem rosszabb nyugi. Alig várom hogy terhes legyek és legalább a 9 hónap fájdalom és rosszullétmentes legyen. :D
2020. ápr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"fájdalom és rosszullétmentes legyen"


Igen, és a terhességi rosszulléteket/ájulást/netán hányást, meg a szülési fájdalmakat esetleg császározást meg a szomszédasszony fogja majd helyetted érezni.


Álomvilág.

2020. ápr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem leszel akkor se feltétlenül jobban, sógornőm most vár babát, elég rosszul van eddig,amikor menstruált, akkor is nagyon rosszul volt. :(
2020. ápr. 28. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!