Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha egy 11 éves lány nem tudja...

Ha egy 11 éves lány nem tudja elfogadni, hogy lány, és ez bizony kellemetlenséggel jár, akkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Megjött a menstruációja, és nem akarja és nem is tudja elfogadni. Többször sírt, hogy ő nem akar menstruálni, és férfivá operáltatná át magát. Azért is többször kiakadt, mert az éjszaka során 1-2-szer átázott és olyan lett az ágy is. Nem akadtam ki rajta, velem is fordult már elő ilyen. Azért is többször kiakadt, mert nem jól tette be a betétet, vagy én nem tudom, de véres lett a bugyija. Mondtam neki, hogy ezt ki kell tapasztalnia, hogy melyik betétet hogyan tegye be, és ne érezze magát emiatt kellemetlenül. Amikor megjött neki, akkor nem ment normálisan, totyogott mint egy kacsa, mert szegénykém annyira fél, hogy véres lesz a bugyija vagy a nadrágja, ha elmozdul a betét.


Anyám szerint az lehet a baj, hogy a teste túl hamar feljődött az agyához képest, már bocsánat a kifejezésért. Én is így gondolom.


Hogy oldjam a benne lévő feszültséget, elmeséltem neki pár kínos történetet, amik velem történtek, de ezzel nem hogy oldottam, még fokoztam is a feszkót.


De ez volt akkor is, amikor elkezdett nőni a melle. Szégyelli magát ezek miatt. Valami jó tanács esetleg?



2020. ápr. 28. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Elsősorban anyukának kellene leülni és elbeszélgetni vele a nővé érés folyamatáról, a termékenységről, a női test működéséről, teherbeesésről.

El kellene magyarázni, mi miért történik úgy ahogy és megértetni vele, hogy ez teljesen természetes folyamat, és a félelmei is normálisak, de majd megtanulja kezelni ezt a helyzetet, ahogyan mindenki

2020. ápr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Én pszichológust javasolnék, mert a leírásból azt érzem ki, hogy ezt már szimpla anyai beszélgetéssel nem lehet megoldani. Konkrétan fél a nővé érés folyamatától. Viszont ahhoz segítség kell, hogy a félelmeit és a gátlásait leküzdje.
2020. ápr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elején mindenkinek nehéz ezt megszokni, habár mostanság egyre több lány várja. Nálam az hozott felüdülést hogy megtanultam tampont használni így fel se tűnik hogy épp menstrualok, és nem kell folyton azon aggódni hogy szivárog e vagy sem. Ráadásul megszűnt a pelenkás érzés.
2020. ápr. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
tampont használni?
2020. ápr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem emiatt még nem kell pszichológusa Emlékszem, hogy anno nekem is furcsának voltak a dolgok, azt hittem, hogy ezzel véget ért a gyermekkorom, amit nagyon szerettem. És ez sok velem egykorú lánnyal így volt. De idővel megszoktam és mára nyilván imádok nőnek lenni és ezt minél jobban hangsúlyozni is. Szerintem neki is idő kell, először ijesztőek ezek a dolgok, “már nagylány vagy”, mintha az valami kötelezettséggel járna vagy nem is tudom, utaltam, amikor ezt mondták. 11 évesen még bőven gyerek, nem várhatjuk el, hogy ezeket azonnal kezelni tudja. (28/N)
2020. ápr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Bocsi, pár helyen átírta az autocorrect, de gondolom a lényeg érthető.
2020. ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Vidd el gyermekpszichológushoz mindenképpen. Nem érzi fiúnak magát lelkileg? Korábban hogyan élte meg azt, hogy ő lány? Inkább fiús dolgok érdekelték mindig is? Lehetséges,h igazad van, még nagyon éretlen szellemileg egy ilyen ,,nagy" dologhoz, mint menstruáció :/ Vagy pedig rossz testbe született, és azért nem tudja elfogadni, de ezt mindenképp a pszichlógus kell, hogy felfedje, és szerintem nem 1-2 beszélgetés szükséges, hanem jóval több. Kitartás nektek!
2020. máj. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hogyan alakultak a dolgok a lánnyal? Már el tudja fogadni, hogy ő lány?
2021. dec. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!