Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem menstruálok 18évesen?

Nem menstruálok 18évesen?

Figyelt kérdés
December 2-án volt jött meg a vérzésem utoljára, azóta nem menstruálok, pecsételő vérzés sem volt. Csináltam teszteket, negatív mind. Február közepén elkezdtem fogyókúrázni, de április elejéig tudtam tartani csak mert összevissza ingadozott a súlyom úgy hogy nem ettem sokat. 1évvel ezelőtt a nőgyógyász felírt fogamzásgátlót amit fél évig szedtem, de feljött rám +8 kg mozgás, sulibajárás mellett is ezért lemondtam róla, azthittem jobb lesz de ugyanúgy jött fel rám mégtöbb kg, viszont a vírus miatt nemtudok elmenni a nőgyógyászhoz mert csak sűrgős eseteket fogad. Szóval lassan 5hónapja nem menstruálok pedig csak 18 éves vagyok, rendesen eszem és elliptikus tréneren mozgok minden nap. Valaki volt már ilyen helyzetben?

2020. ápr. 30. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
5 hónapja nem menstruálsz és még nem mentél orvoshoz? Miért??
2020. ápr. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Leírtam. Koronavírus miatt lehetetlen eljutni mert nem fogad.
2020. ápr. 30. 11:43
 3/7 anonim válasza:

Szia!

Súly miatt simán nem jöhet meg.

Mennyire korán csináltál tesztet? Ha túl korán csináltad, akkor lehet hogy még nem mutatta ki, habár már elég megbízhatóak. Bár 5 hónap után biztos észre vetted volna ha lenne valami.


Ezelőtt volt ilyen problémád? Más miatt voltál már kivizsgáláson? Petefészkeiddel, pajzsmirigyeddel minden rendben?

Simán lehet hormonális is. Nem a legjobb, de remélhetőleg nem vagy veszélyben. Ha feloldódik a karantén akkor mindenféleképpen menj majd el orvoshoz.

Esetleg próbálj majd ki egy kissebb hormon tartalmú gyógyszert, hátha az segít (nekem segített pedig inzulinos vagyok).


Addig is sok sikert az edzéshez! :)


18L

2020. ápr. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

#3 vagyok.


Még hozzá kell tennem hogy sok stressz vagy más komolyabb lelki probléma is okozhatja.

2020. ápr. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A teszttel vártam 2 hónapot kb, szóval nem korán csináltam, ezelőtt volt pár késés a menstruációmban, 2-3 hetes késések, de az orvos azt mondta ez normális..

Gyanakodom a hormonális problémára, amint lehetőségem lesz megyek nőgyógyászhoz, de érdekel valaki volt már így mint én esetleg.

2020. máj. 2. 11:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Mekkora a súlyod és magasságod?
2020. máj. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
78kg, 165cm :/
2020. máj. 4. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!