Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik lehetnek a menstruáció...

Mik lehetnek a menstruáció kimaradásának okai?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok, terhes -elvileg- nem lehetek. Eddig évek óta viszonylag szabályosan jött meg 28 napra, néha 1-2 nappal korábban, de sosem később. Múlt hónapban aztán megjött egyszer 4.-én, aztán 30.-án. Sosem voltam nagy ász a témában, de úgy hiszem, hogy a 30.-ához számítva is már meg kellett volna jönnie. Enyhe folyásom van, valamint néha mintha "fájdogálna" a derekam, de ennyi. Terhes nem lehetek, óvszert használunk, használat után mindig leellenőrizzük, hogy lyukas-e (nem volt). Felfázás miatt késhet? Mert pisilni viszont gyakrabban járok. Azért aggaszt picit a dolog, mert eddig tényleg inkább előbb jött meg, és nem tudom mi baj lehet, hogy most késik. Válaszokat köszönöm!
2020. ápr. 30. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nem kimaradás. Ez egyenlőre késés. Ilyen pedig bárkivel előfordul. Még olyan is, hogy ok nélkül kimarad.

Nyilván tesztelni nem árt, ha késik. Bár kizártnak tartom, ha megfelelően védekeztetek, de ugye sosem lehet tudni.

Egyébként pedig számtalan betegség, vagy hormonprobléma állhat a háttérben.

De mondom, olyan is van, hogy minden különösebb ok nélkül lesz valakinek egy hosszabb ciklusa, vagy akár ki is marad egy hónapban a menzesz.

2020. ápr. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A menstruációd nem maradt ki egyelőre, késik néhány napot. Feleslegesbaz okokat keresni, akár egy ciklus kimaradásánál is, esetleg egy teszttel nyugtasd meg magad. (Remélem az óvszert nem vízzel ellenőrzitek, ha az kiszakad nagyon látványos..)
2020. ápr. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!