Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felírhat fogamzásgátlót...

Felírhat fogamzásgátlót kiskorúnak nőgyógyász úgy, hogy nem tud róla az egyik szülő sem?

Figyelt kérdés

Egy ideje már foglalkoztat a kérdés.

Egyáltalán lehetséges, hogy egy kiskorú a szülei tudomása nélkül nőgyógyászhoz menjen? És más is felírhat fogamzásgátlót? Háziorvos például? Esetleg ha más felnőttel mennék, nem szülővel?

Félre ne értsen senki, nem akarok és nem is tudnék rendszeres nemi életet élni, csak érdekelne a dolog, ha esetleg szükségem lenne rá.

(Anyukám nem hiszem hogy megértene, nem vagyunk ennyire jóban, ráadásul rettentően pletykás.)

16L



2020. máj. 6. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Megnéztem itt pár ilyen kérdést és azt írták, hogy el lehet menni egyedül is 16 évesen. Valamint ebben a korban fel is írhat fogamzásgátlót, ha az adott személy egyedül is megy.
2020. máj. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

A tablettáknak sok mellékhatása lehet, amiket NEM érdemes bevallalni. Depresszióhoz hasonló tüneteket okozhatnak; egyik barátnőmnek hónapokig nem volt tőle menzesze az orvos meg nem csinált vele semmit, másik barátnőmnek pedig random fájdalmai voltak tőle. Kiszámíthatatlan, hogy mi lesz a mellékhatása, akkor is, ha orvos írja fel. Ráadásul nincs olyan, hogy csak akkor szeded amikor szexelni akarsz hanem mindig, folyamatosan kell. Ez még a felnőtteknél is a ártalmas lehet, nem hogy a fejlődésben lévő tininél. Ha szexelni akarsz, akkor a legjobb megoldás - sajnos, nem sajnos - a gumi, amire lehet, hogy panaszkodnak a fiúk, de legalább nem kockaztatod az egészségedet.

A szuleiddel meg nyugodtan beszélj ilyenekről; nem fogják leharapni a fejed.


#2 Nyugodj le a p icsába. Felnőtt fejjel így reagálsz egy gyerek kérdésére, ami teljesen természetes, hogy felmerul az ő korában? 26 évesen én szégyellem magam miattad.

2020. máj. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Ha mégis kellene jól gondold meg. Én egyébként nem bántalak, bár én kb 18 évesen kezdtem el szedni engem a nőgyógyász meg se nézett csak felírt vmit ami amúgy nem is volt a gyógyszertárba...


Ha titkolni akarod akkor azért anyagilag készülj fel, mert 3 havi adag a legolcsóbb is 5600 Ft.

Egyébként én se voltam jóban anyámmal én kifizettem magamnak szerintem a mai napig nem tudja hogy szedek :D nem ez a fő téma.



Sőt én annyira szégyelltem a menzeszt is, hogy anyám csak 9. előtti orvosi vizsgálaton tudta meg, mert bent volt velem és kérdezte a doki megjött e már. Tudtam ha itt hazudok akkor azt hiszik beteg vagyok így mondtam h igen.csak anyámnak épp azt mondtam h egy hónapja...közben meg 5.es korom óta.

2020. máj. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

17 éves korom óta szedek fogamzásgátlót. Csak nőgyógyász írhatja fel. Ha valakinek volt/van véralvadási zavara a családban volt trombózisa vagy tüdőembóliája, akkor rizikós a dolog.

Nem olcsó, amit szedek majd 8000 a 3 havi adag és ha elhatározod, hogy szeded, akkor folytatom szedni kell, nincs olyan hogy 1 hónapot eszem, aztán 2-t nem, mert durván felborul a hormonháztartásod.

Ha csak alkalmi szex van, használj inkább gumit, olcsóbb is és a betegségek ellen is jobban védve vagy. A bogyózásba akkor vágj bele, ha állandó fix partnered van és tartós kapcsolatban vagytok.

2020. máj. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elmehetsz nőgyógyászhoz egyedül, ennyi idősen én is mentem egyedül. Szerintem fel is írhatja a fogamzásgátlót.

Nagyon sajnállak hogy ilyen az anyukád.

Én is anno 15-16 évesen kezdtem el szedni. Most már az a véleményem hogy inkább nem szednék és védekeznék gumival.

2020. máj. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Liz* ***** válasza:
69%

Kíváncsi lennék rá, hogy konkrétan mire gondolsz, mármint írtad hogy ha esetleg szükséged lenne rá. Én szerintem ha ez már így megfogalmazódott benned, csak van valami konkrét oka...

Egyébként szerintem is elmehetsz, sőt lehet hogy fel is írja, mivel majdnem minden doki nagy gyógyszerpárti, aki még azt se kérdezi meg volt e a családban trombózis, vagy migrénes vagy e... Pedig ezek elég nagy ellenjavallatok.

Másrészt meg elég sok mellékhatása is van, ami egy 16 éves fiatal lánynak nem biztos, hogy jót tesz.

Ha ragaszkodsz hozzá, szerintem várj vele egy pár évet és olvass utána hogy működnek ezek a gyógyszerek.

2020. máj. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen el tudsz menni 16 évesen egyedül. Én mondjuk már betöltöttem a 18-at, mikor először mentem, de egy barátnőmnek 16 évesen még 72 órás tablettát is felírtak felnőtt jelenléte nélkül. Azért ha van egy barátnőd vagy jó ismerősöd, aki elkísérhet nem árt. Te abban a kissé stresszes kellemetlen helyzetben nem feltétlenül gondolsz végig lényeges dolgokat. Én hagytam magam rábeszélni pár évvel ezelőtt a fogamzásgátlóra. Mai napig bánom. 1 évig szedtem, folyamatos mellékhatások jelentkeztek, és az orvosom szinte nem foglalkozott vele, pedig magánorvos volt, és nem kis pénzeket kért el. Még a kapcsolatom is ráment erre az egész szenvedésre, szóval én is azt tanácsolom, hogy ha lehet inkább kerüld el, és vigyél magaddal valakit, aki segíthet mérlegelni abban, hogy ez szükséges-e.
2020. máj. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!