Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elhúzódó, folyamatos menstruác...

Elhúzódó, folyamatos menstruáció- miért lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 27 éves nő vagyok, az én problémám kb 1 éve kezdődött, a nagyjából 2-3 hónapig elmaradó mensturációmmal. Voltam dokinál, szervi elváltozást nem látott. Majd megjött, s azóta szinte folyamatosan vérzek, kisebb szünetekkel (néha brutális mennyiség, és nagyon darabos). Úgy tűnik, mintha a normál ciklus felcserélődőtt volna (3 hét vérzés, majd pár nap mensi nélkül). Rákszűrés rendben volt, de UH-t nem csinált, pedig kértem (azt mondta, az nem mutat semmit...) 13-14 éves koromban volt rendszertelen mensim csak, azóta mindig szinte napra pontosan megjött... Illetve, ami furcsa, hogy görcsöket sem tapasztaltam az elmúlt évben, pedig előtte jellemzően a mensturáció kb összes kellemetlen tüneteit produkáltam, erős görcsökkel, alhas feszüléssel...

Elég gátlásos, szégyenlős vagyok, nem szívesen járok dokihoz, emellett rengeteg pénzt ott hagytam feleslegesen már (15ezer egy uh nélküli vizsgálat, 5 ezerért recept...), 0 diagnózisért cserébe...Rutascorbint, jódot és vasat írt fel... Van valaki, akinek hasonló problémája van/vagy volt? Mi volt az oka? Hormonális okai lehetnek? Köszönöm a válaszokat előre is!



2020. máj. 7. 01:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Elsô körben keress egy normális orvost!
2020. máj. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ő a legjobbak között van (elvileg), nem hiába őt kerestem fel, úgy tűnik hiába :(
2020. máj. 7. 01:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek volt ilyen problémája, neki hormonzavar állt a háttérben, ő 29, éves volt.

Gyorsan keress fel egy normális orvost! Ha kell akkor ír fel neked gyógyszert, és pár hónap alatt helyre fog hozni.

2020. máj. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Labort nézett ez az okos orvos??????

Valami hormonzavar lehet.

Cseréld le ezt a félnótást minél előbb.

2020. máj. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A vérvételt emlegette, de végül nem lett belőle semmi, mert a menstruáció meghatározott napjain lehet pontos eredményt kapni,2x kell venni, ami ugye esetemben nem lehetséges, ha folyamatosan megvan, kisebb-nagyobb mértékben...


Többször voltam nála, mert sokan bizton állítják, ő aztán mennyire jó doki...Nevet nem írhatok, de legszívesebben kiírnám, amennyi lóvéval lehúzott és amilyen hozzáállást tanúsított (leszart konkrétan)... Legnagyobb gondja az volt, hogy fogynom kell, - nem vagyok kórosan elhízott, de pár kiló plusz van rajtam, aminek a lefaragásán dolgozok egyébként jelenleg is.


Ha telefonon érdeklődtem én voltam a hülye, miért nem keddi napon hívom, 5 és 7 óra között, csak akkor lehet hívni :D Ezért is érdekes, hogy jelentkezzek vérvételre, ha mondjuk szerdán jön meg de őt nem lehet ,,munkaidőben" zavarni? :D:D Vicc....Kórházban is dolgozik, emellett magánpraxisa is van, magánban voltam pedig.

Persze tisztában vagyok azzal, hogy orvoshoz kell menni ezzel, stb, na de ezek után kiben bízhat az ember??

2020. máj. 7. 11:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Endokrinologust is latogass meg en azt mondom. Ezt a hülyét meg hagyjad.
2020. máj. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

végül mi lett a baj ?

elég régi kérdés de hasonlo cipőben járok.. 🙁

2022. aug. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!