Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi bajom lehet?

Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

18 vagyok, és majdnem 7 éve már, hogy menstruálok. Az egész tök okésan kezdődött, kicsit hosszú, de szabályos ciklusokkal, minden hónapban megjött.

Aztán egy idő után rendszertelenné vált, és hol túl korán, hol túl későn jött meg (ekkor voltam olyan 13-15 éves).

Majd ahogy felkerültem gimibe, el kezdett néha kimaradni egy-egy hónap. A június pl 3 éve mindig kimarad, de egyszer kimaradt már az augusztus is (16 éves koromban), meg van, hogy a többi évszakban is gondjaim vannak. Az idei tanévben kimaradt az október, és most az április. És mindig egyre több idő telik el köztük, ha még is jön 2 egymást követő hónapban. Pl, ha 8.-a környékén jön meg egyik hónapban, akkor 25.-énél előbb nem nagyon várható a következő.

Erősségre is változott. Régen erősebb volt, kb 7 napig tartott egy menstruációm, és az 1. 3-4 nap volt a "vészes". Idén viszont gyenge, de tovább tart: van, hogy el múlik 5-6 nap alatt, de általában ilyen 7-12 napig tart, kb a 4.-5. napon vérzek rendesen, a többi napon csak maszatolok.

Görcsök:régen rosszabbak voltak, de mostanában is érzem őket, a mellfeszülés kicsit enyhébb, a kaja sóvárgás szintén enyhébb, a hangulatingadozások nem számottevően. Viszont nagyon durva hasmenés jön rám a vérzést megelőző kb 5 napban, és ez az egész menstruáció alatt kitárt. Illetve erőtlen vagyok, szédülök, és hányingerem van, napok óta.



2020. máj. 8. 14:16
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Még tavaly tavasszal csináltattam egy vérképet, az alapján rendben van a pajzsmirigyem.
2020. máj. 8. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!