Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg támogatja a tb a...

Tényleg támogatja a tb a mellműtéteket?

Figyelt kérdés

Nagyon szembetűnően asszimetrikusak a melleim, az egyik sokkal nagyobb, és ami a legzavaróbb, hogy a mellbimbóm átmérője és nagyobb ezen a mellen. Sok éve szenvedek már emiatt, mentálisan eléggé hatással van az életemre, azonban fizikailag nem érzem, hogy bármi következménye lenne.

Hallottam ismerőstől, hogy elvileg egy ilyen műtétet, ami ezt helyre tudná hozni, ingyenesen kérvényezhetek. Azóta olvasgatok az interneten, és sok helyen azt írják, hogy tényleg támogatná a biztosító. Viszont mindenhol mást írnak, van, ahol azt olvastam, hogy csak akkor támogatja, ha 30% os eltérés van, van, ahol azt írták, hogy csak akkor, ha egészségügyi problémákkal jár. Viszont azt is írták, hogy az ilyen nőknél nagyobb esély van mellrák kialakulására, illetve a mentális problémák is elég okot adnak a beavatkozásra.

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ha esetleg ti is keresztülmentetek ezen, vagy ismertek valakit, vagy az egészségügyben dolgoztok, elmondanátok, hogy mi ennek a folyamata? Szerintetek menjek el nőgyógyászhoz, tőle érdeklődjek? Vagy rögtön plasztikai sebészhez kell fordulnom? Bármiféle tanácsot tudtok nekem adni, hogyan érhetem el a célom? Kihez fordulhatok a háziorvosomon kívül? (nem bízom meg benne, meg se szokott vizsgálni, csak kiír táppénzre, ha beteg vagyok, szerintem csak lebeszélne a dologról)


Köszönöm szépen!



2020. máj. 8. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Én is úgy tudom, hogy jelentős különbség esetén támogatja a műtétet az eü. Panaszok esetén asszimetrikus fejlődés miatt kialakut hátfájdalom, lapockafájdalom vagy gerinc ferdülés stb elég problémát jelenthet még ha nem is igaz :D
2020. máj. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy tényleg vannak gerincproblémáim, de eddig nem gondoltam volna, hogy köze van a mellemnek hozzá. Köszönöm a válaszod.
2020. máj. 8. 16:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel a háziorvossal nem vagy megelégedve, elöször a nögyógyászt keresném meg.

Márcsak azért is, mert valószínünek tartom, hogy nem mindegyik plasztikai sebész végez TB-re mütétet, meg a TB sem mindegyiket engedélyezi.

2020. máj. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És akkor gondolom magánnőgyógyászhoz sem érdemes menni, hanem inkább körzetihez, amint vége van a korlátozásoknak.
2020. máj. 8. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!