Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rettentő menstruációs fájdalmak?

Rettentő menstruációs fájdalmak?

Figyelt kérdés

12 évesen jött meg először, most 16 vagyok. kb. egy éve rettenetesen fáj mikor megjön, és nem csak 1 napig, általában 2 vagy több napig is. régebben az évek alatt kb. kétszer fájt a hasam, és abból csak egy volt ilyen borzalmas. mi lehet a gond? voltunk dokinál, de konkrétan csak kaptam fájdalomcsillapítót, és ennyi. azt is mondták, hogy lehet, cisztám volt(!), de nem csináltak semmit. de nem értem, ha csak volt cisztám, miért fáj még azóta is ilyen borzasztóan? meg hányingerem is szokott lenni, néha fejfájásom is.

nem voltam együtt fiúval még soha, ha ez számít valamit, bár nem hiszem.

valami ötlet esetleg?


előre is köszönöm a válaszokat:)



2020. máj. 10. 04:50
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nézz utána az endometriózisnak.
2020. máj. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2020. máj. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonymousreview60 ***** válasza:
71%
Vizsgáltasd ki magadat, főleg endometrózisra.
2020. máj. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy komoly a gond. Kéne egy verkép mert pl verszegenység is okozhat ilyen panaszokat és azt megoldja a vastabletta. Nem lenne rossz egy hasi uh sem azon talán látszana ha lenne ciszta vagy valami gond. Ez adottság is lehet szervi elvaltozás nélkül és pl fogamzasgátló tabletta megoldja a dolgot. De előbb érdemes kivizsgaltatni minden rendben van e. Ha a nőgyógyászod nem törődik veled keress egy másikat ha nincs lehetőség rá legyél határozottabb vagy mivel kiskorú vagy vidd magaddal anyukádat és kérd meg, hogy segítsen őt talán nem rázzák le.
2020. máj. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16 évesen azért elég kicsi az esély az endometriózisnak nem kéne ezzel riogatni.
2020. máj. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ezt elfelejtettem mondani, de elég durván vérszegény vagyok, szedem a vastablettát rendszeresen, de ugyanúgy fáj.
2020. máj. 10. 13:23
 7/10 anonim ***** válasza:
7%
Nem biztos, hogy a vastabletta megoldja a problémát. Inkább a kínaiakhoz (vagy hasonló) fordulnák.
2020. máj. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonymousreview60 ***** válasza:
46%
Engem viszonylag gyakran eltiltottak a véradástól alacsony hemoglobin miatt, vasam volt elég. Mindegy, a doki vastablettával, vas+C-velés folsavval próbálkozott. Ez sem használt. Egy véradós nővér mondta: vas+C + D+ B6, és ez egyszerre a májban van meg. Amióta májat eszek, nem vagyok vérszegény.
2020. máj. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól is lehet, ha hátrahajló a méhed.
2020. máj. 27. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7. A kínaiakhoz fordulnál? :D atya világ. :D mert mit tud egy kínai? Megtanítja szaksuerűen rizst főzni.

Ha vérszegeny vagy akkor az a gond. Beszélni kéne az orvossal miért vagy vérszegény ha szedsz vasat? Mióte szeded és mit?

A vasraktárak feltöltése hosszú idő. Persze a vérszegénység mértéketől is füg de akár fél vagy 1 év is lehet. A d vitaminnak meg b6nak semmi köze a vérszegnységhez. Viszont c vitaminnal együtt célsuerű bevenni a vasat mert az segíti a felszívódását. Cekla spenót és tejtermékek fekete tea kávé, kálcium magnézium gátolják így ne ezekkel vedd be. Fontos szedned mellette folsavat és b12 vitamint is mert euek is.hozzájárulnak a verképzéshez. Ha ezt mind szeded és megsem javulnak az ertékeid 3 hó után sem. Akkor ki kéne vizsgáltazni miért vagy vérszegény. Az sem mindegy milyen vasat szedsz. Drogériában kaphatót vagy nagy dózisút amit az orvos ír fel. Az utóbbi kéne!

2020. máj. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!