Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg olyan rosszak a...

Tényleg olyan rosszak a menstruációs fájdalmak?

Figyelt kérdés
13 vagyok, még nem jött meg, de már most mindenki ezzel ijeszteget.
2019. jan. 19. 10:07
 1/8 anonim válasza:
Valakinek faj valakinek nem. Majd kiderül te melyikbe tartozol bele. Nekem is faj mindig mikor megjön kb 4 órán keresztül de már vannak rá kifejezetten erre való gyógyszerek ami szinte teljesen megszünteti a fájdalmat ne aggódj:)
2019. jan. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kellemetlen lesz, de nem kibírhatatlan. Ritka az amikor úgy fáj hogy meg se tudsz mozdulni csak fekszel, az elején tizenévesen meg főleg.
2019. jan. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Barátnőmnek van ilyen gélje hozzá, ami egy zacsóban van. Felmelegíti és azt teszi a hasára.
2019. jan. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van akinek fáj, van akinek nem. De ha jól bebeszéled magadnak, hogy ez borzasztó, kibírhatatlan, stb., akkor valószínűbb, hogy tényleg így fogod megélni.

A lányok többsége simán jár ilyenkor is iskolába, esetleg egy-két napig görcsoldó gyógyszert használ. Két felnőtt lányom van, az egyiknek soha nem volt panasza menses előtt-alatt, a másik már a vérzés várható ideje előtt pár nappal berakta a táskájába a szokott gyógyszerét, és ha kellett, bevette. Ha szerencséje volt, és itthon tudott lenni, lefeküdt, pihent, de sose kellett pl. iskoli hiányzást igazolnom neki emiatt.

Ha valaki nagyon fájdalasan görcsöl, azzal illik orvoshoz menni, megér egy kivizsgálást.

2019. jan. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én kezdetek óta nagyon fájdalmasan viselem az első napot. 11 éves korom óta menstruálok és egy olyan hónapra sem emlékszem, amikor könnyen telt az első nap. Így 18 év után már megszoktam, megvannak a bevált módszerek, tabletták.

A titkom az, hogy mindig van nálam gyógyszer és melegítő tapasz. Ha csak halványan érzem a jósló fájásokat, azonnal beveszem a görcsoldót és felragasztom a tapaszt, így simán átvészelem egy-két tablettával a napot. Ha már csak akkor tudom bevenni a gyógyszert, amikor már javában görcsölök, akkor pár óra kegyetlen fájdalom vár rám. :)

Néha a falat tudnám vakarni emiatt, ha viszont időben elcsípem, akkor már meg sem kottyan. :)


Van olyan barátnőm, akinek soha nem volt minimális görcse sem. Őt pl. az zavarja, hogy nincs semmi jel, egyszercsak vérzik. Én meg irigylem... :D

Szóval előre ne félj! Nem tudni, hogy te milyen leszel. :)

2019. jan. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tényleg ne idegeskedj előre, mert nem lehet tudni, neked milyen lesz. Akinek fájdalmas is, általában gyógyszerrel kibírható. Hogy mondjak biztatót is, 20 éve menstruálok, az első kb. egy évben volt 4-5 alkalom, amikor eléggé vacakul voltam, azóta soha semmi fájdalmam nincs, meg se érzem. Szóval simán lehet, hogy te is ilyen szerencsés leszel.
2019. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem rendkívül fájdalmas szokott lenni, ezért (is) szedek már évek óta fogamzásgátlót.
2019. jan. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 12 éves voltam, amikor először megjött. Igazából az egész büszkeséggel töltött el, érdekes volt, meg nagyon új.

Eleinte nem voltak komoly fájdalmaim, legalábbis ahogy emlékszem, nem volt kellemes, de kibírható volt.

Az elmúlt 2-3 évben viszont brutális fájdalmaim kezdtek lenni, mozogni sem igazán bírtam, kiegyenesedni meg aztán végképp. Történt olyan is, hogy annyira fájt és ez annyira legyengített, hogy elájultam. Annyira erős volt, hogy konkrétan csak úgy éltem túl az első három napot, hogy egy nap 3-4 Cataflamot vettem be.

Aztán apukám vett nekem fytomineral ásványi anyag cseppeket, illetve algatablettát, amit kúraszerűen kell bevenni minden reggel éhgyomorra, és ez iszonyatosan jó hatást fejtett ki a szervezetemben. Már csak az első napon vannak erőteljesebb fájdalmaim, de ezek közel sem olyanok, mint régebben. Igaz, hogy az első napon nem tudom elhagyni a Cataflamot még így sem, de tényleg az egész végre százszor elviselhetőbb lett.


Egyébként ne görcsölj rá, akármilyen is lesz, biztosan túl fogod élni, nem olyan vészes dolog azért ez, még akkor sem, ha vannak nehezebb periódusok.

2019. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!