Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menzesznél ilyen esetben ez...

Menzesznél ilyen esetben ez normális?

Figyelt kérdés

17 éves korom óta szedek fogamzásgátlót, nőgyógyász írta fel anno nagyon elhúzódó menzesz miatt. Ez 6 éve volt.


Tavaly decemberben abbahagytam a tabletta szedését. Sokszor volt erős migrénes fejfájásom, azt reméltem, hogy így a gyakorisága vagy legalább a fájdalom intenzitása csökkenni fog.


Ez nem így lett, négy hónap után is ugyanannyiszor és ugyanannyira fájt a fejem, ráadásul a menzeszhez kapcsolódó egyéb rég nem látott tünet is megjelent. Alhasi görcs, hányinger, hasmenés, rossz közérzet, pattanások, falásrohamok, hangulatingadozás, mint mielőtt először elkezdtem szedni a tablettát.


Elegem lett, megint kiírattam a fogamzásgátlót és április elején elkezdtem szedni, egy héttel azután, hogy megjött a menzeszem, ami azóta se múlt el. Eleinte nem is kellett betét, de két hete arra is szükségem van. Nagyon rossz a közérzetem, legszívesebben egész nap fel se kelnék, de muszáj dolgoznom.


A kérdésem röviden:

Fogamzásgátló abbahagyása után négy hónappal az első menzesznél normális, hogy több, mint egy hónapig tart és pár hét után egyre erősebb a vérzés annak ellenére, hogy már több, mint egy hónapja ismét szedem a fogamzásgátlót? (Még most sem mondanám azért erősnek.)



2020. máj. 13. 11:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem sima endokrinologusom mondta, hogy keressek fel egy nőgyógyászendokrinologust. Mivel pcos gyanus vagyok, es csinalt egy nagy hormon labort. Abban eltérést nem látott.
2020. máj. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Akkor még jobban is járnék, nem kéne mindig két helyre időpontot kérni. Remélem, hogy van a közelben ilyen orvos.
2020. máj. 13. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!