Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan hízhatnék? SOS

Hogyan hízhatnék? SOS

Figyelt kérdés
Sziasztok nagyon sokaktól megkaptam hogy túlságosan vékony vagyok. Régebben kirekesztettek is miatta. Nagyon sok bántást is kapok illetve én sem érzem jól magam így. És szeretnék hízni tudom hogy rengeteg kérdés van fent ezzel kapcsolatban viszont van ahol azt írják fontos mellé a mozgás van ahol pedig hogy lustálkodjunk.(nehéz lenne) Szóval én 168 cm vagyok 49 kg és szeretném elérni minimum az 56 -ot de jó lenne ha sikerülne a 61kg is. Esetleg valakinek valami étrend? Eszek eszek egész nap de nem igazán jön rám súly. Minden étkezést betartok időre pontosan és még mellé nasizom. Nem mellesleg figyelek a kalóriákra is napi kb 2300-at viszek be. Szóval valakinek valami ötlet? Étrendkiegészítő? Vagy valami amitől jön rám pár kiló?

2020. máj. 14. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Én 20 éves koromig nem tudtam 50 kg fölé menni, utána 55-ig sikerült. A csúcs 57 volt, akkor éjszaka is pizzát ettem, egész pizzákat egyedül. (28/N)
2020. máj. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jah, én 171 cm vagyok, az lemaradt
2020. máj. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
15
2020. máj. 15. 09:12
 4/6 anonim válasza:

Szia!

Először is egy tanácsként mondanám hogy ne gorcsolj rá az evés dologra, ne legyen egy kényszer! Egyszerűen csak azért egyél mert jól esik és mert ezzel a tested nem is jót teszel😉

Szerintem mindenképpen kezd a napot péksütivel, lekváros/ nutellás kaláccsal hogyha az éveseket szereted. Igyál mellé egy nagy bögre tejet vagy pedig kakakót! Hogyha inkább sósat ennél készíts egy kiadós omlettet szalonnával s sonkával de még jobb ha egyből egy kész English breakfastet rittyentessz elő😋

Fontos a tízórai, ami az aznapi reggelidtől függően lehet szendvics (zsemle, vaj+ még jobb ha májkrém vagy sajtkrém, sok felvágott és sajt!) emellé ehetsz zöldégeket persze, amit csak szeretnél! Esetleg szavazhatsz egy nagy tál Nesquik gabonapehelyre tejjel, jó nagy adaggal belőle!

Mivel otthon vagy most használd ki a tízórai mellett a többi óra közti szünetet is evésre( gyümölcsök, muzliszelet, keksz, igazából bármi nasi jöhet )

Mindenképpen egyél ebédre nagy tányér levest, másodiknak húst, körettel és savanyúsággal. A vörös húsokhoz fehér kenyeret is ehetsz pluszban, igen még ebédre is:)


Delutan tarthatsz kettő uzsonnát is hogyha később szoktál vacsorázni, vagy ha pedig korábban akkor nyugodtan egyel főtt ételt akkor is, ráadásul egy ‘második’ után még mindig el fogyaszthatsz egy szendvicset!


Szerintem a napi 2300 kaloriaval nem nagyon fogsz hízni mivel ez az átlagos energiabevitele körülbelül annak a fiatal lánynak is, aki nem akar se fogyni se hízni.


Igazából azt ajánlanám hogy olvass utána a neten a fogyókúráknak, ahol rengeteg ételt “rossz”-nak titulálnak, illetve amik “csalás”-nak számítanak. Azért írtam idézőjelben mivel én az intuitívan étkezést preferálom és természetesen nem is értek egyet az internetes csoda fogyasztási praktikákkal. Ne is a sok szennyet hidd el és jegyezd meg ezekből a cikkekből, hanem csak azokat az ételeket, amelyeket tilos enni. Na neked pont azok kellenek!

Sokat fentebb megemlítettem, itt akkor azért még egyszer leírom: tészta, fehér kenyér, zsemle, kifli, péksütemények, összes tejtermék mivel magas a zsírtartalmuk, majonéz, olajos magvak, vörös húsok többségben, házi sütemények minden mennyiségben na meg persze jöhet a mirelit pizza és az egyéb gyors étel is😂

Anyukádat kérd meg hogy süssön sok sütit, jaj és például a főzelék habarásakor tegyen mondjuk a megszokottnál több lisztet bele.

+hha kevesebbet iszol az étkezés KÖZBEN azzal nem telited el a gyomrod és kvázi több étel fér beléd😄


Azért vigyázz, ne terhelt túl a gyomrodat hiszen az sem jó. Nagyobb étkezések között a 3 óra minimum teljen el (na sózni azért ér:))

2020. máj. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Előző vagyok, ne haragudj az elírásokért ! *..mert ezzel a testednek is jót teszel:)


Egyébként lemaradt a végéről hogy én is veled egyidős lány vagyok, csak éppen nálam a fogyás után most a súlymegtartás a cél🙏

Ha tényleg olyan ételekből eszel rendes mennyiségeket, mint amiket leírtam, hidd el csak úgy szaladni fognak a kilók!


Ui.: azért én sem vagyok táplálkozási szakértő, csak sok szakirodalmat olvastam a témában

2020. máj. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Így utólag is. :)
2020. aug. 9. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!