Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellett milyen...

Fogamzásgátló mellett milyen a normális hüveliy folyás?! (méhnyaknyákra gondolok)

Figyelt kérdés

3 éve szedek tabit. Egy minimális "folyásom" van, amit látok a napközbe/napvégén a tisztasági betétemen vagy a bugyin. Sötét alósneműket használok vagyis van, hogy fehéren van ott rajta megszáradva (nem akarok gusztustalan lenni) vagy a tisztatási betéten van halvány sárgán kiszáradva. De tényleg minimális ez a folyás mennyisége. Napokba arra kaptam fel a fejem, hogy a nomrális mennyiség adott de túl sárgának tünt, fehéres sárga volt úgy száradtan, de ha kitörlöm meg fehéres váladék. Azóta figyelem és természetesen bebeszéltem h fertőzésem van... Ma felnyúlva és kihúzva az újjam látom, hogy fehéres váladék, kissé darabos de nem túrós darabkákkal. (nem tudom elmagyarázni). Vettem fülpiszkálóval mintát..ami fehér volt de pár perc múlva már kezdett krémesre száradni és nagyon halványan sárgulni. Mindemellett "savas" savanyú szagot érzek de nem orrfacsaró bűz hanem kicsit kellemetlen szag. Mindemellett más tünetem nincs, se bő folyás, se égető érzés, se viszketés semmi. Talán minimális fájdalom volt amikor felnyúltam de alapból gyorsan szűkűlök és van, hogy több nap kihagyás után kellemetlen az első pár perc szex közbe. viszont a tampon felhelyezése nem fáj.

Bekentem a környékét Canestennel, kamillás kádban fürüdtem. Orvoshoz ebben a helyzetben nehezen tudok elmenni de megpróbálok.

Szerintetek rendben van ez? Lehetságes, hogy fertőzés/ gomba? Normális az az apró darabka vagy összeállás a nyákban?



2020. máj. 14. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem ez gombás fertőzésnek hangzik. Érdemes lenne valahogy eljutnod dokihoz, hüvelykúp pár nap alatt ezt rendbehozza. (Orvossal beszéld meg, hogy a párodat is kell-e kezelni valamivel!)

Méhnyakrák ilyen tünetekkel nem valószínű, de amúgy is jársz évente szűrésre, ugye?

2020. máj. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Méhnyaknyákra gondoltam nem rákra :D

Járok igen évente, még nem hívtak hogy lenne probléma.

De az a “darabka” a váladékban alig volt látható inkább össze állt állagú akármi...

Ígyis lehet fertőzés, hogy nem viszket nem fáj?

2020. máj. 14. 23:18
 3/5 A kérdező kommentje:

Az akármi nem a legjobb megfogalmazás volt.

Összeállt állagú nagyon apró váladék.

2020. máj. 14. 23:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy komoly bajod lenne. Vegyél hüvelyi probiotikumot.
2020. máj. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Bocs, én nem tudok olvasni, pedig jól írtad.
2020. máj. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!