Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció előtti/közbeni...

Menstruáció előtti/közbeni éjszakai izzadás, más is tapasztal ilyet viszonylag fiatalon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

28 éves vagyok, így a menopauza nem merül fel nálam.

Január közepétől február közepéig minden éjszaka izzadtam, többször át kellett öltöznöm annyira. ELmentem a háziorvosomhoz természetesen,mert egyből eszembe jutott egy ismerősöm akinek komoly betegség jele volt ez. Elküldtek melkas röntgenre (minden negatív) és egy teljes vérképre, ahol a TSH hormonom volt csak alacsony (egy picit hatáérték alatt), de a T3 és T4 hormonok tökéletesek voltak ezért azt mondta ezzel nem kell foglalkozni, majd egy kontroll vérképre kell mennem csak.


Az izzadást február végén mintha elvágták volna, viszont márciustól a menstruációm esedékességének éjszakáján+ 1. és 2. nap éjszakáin is csorog a mellkasomról a víz éjszaka. Felkelek, átöltözök, elalszom..újra ez megy egész éjjel kb a 3. napig. Áprilisi menstruációmkor ugyanez, illetve most is ezt tapasztalom :(


Ez lehet valami újfajta PMS tünet? Soha nem volt még ilyen nekem ezelőtt ezért aggódom, ugyanakkor a háziorvost úgy tűnt nem igazán foglalkoztatja a dolog :( Egy hete voltam a nőgyógyásznál éves szűrésen, neki is mondtam, ő se foglalkozott vele különösebben.



2020. máj. 18. 08:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is előfordul, hogy éjszaka ver a víz olyankor. Sőt, én azokban a napokban - menzesz előtti héten, meg az első 2-3 napon izzadósabb is vagyok. Nem elég a golyós dezodor, még spray-t is használok, hogy ne legyen a felsőm foltos. 33n
2020. máj. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Ezt olvasd el. Szerintem nyugi, ne aggódj! Nem vagyunk egyformák. Én meg pont meg akartam fagyni előtte több napig. 31/n

[link]

2020. máj. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinél egyformák a PMS tünetek, ha minden szempontból egészségesnek titulálnak a leletek alapján, akkor szerintem ez csak a menses miatt van így. Én állandóan izzadok, remegek(szorongás miatt), nálam pl teljesen máshogy jön ki a PMS. Nem kell aggódnod, hogy valami betegséged van szerintem.
2020. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Persze, természetesen mindenki más, csak ez annyira új nekem, a lelkem pedig kicsit könnyebbben viseli ha tudom, hogy nem én vagyok egy fehér holló és más is tapasztalt már ilyet:)


De Pl. nekem 2-3 évig volt mellfájdalmam is mint PMS, majd elmúlt, évek óta nem jött elő.. de az egy "tipikusabb" tünet talán ezért azon nem is agyaltam.

2020. máj. 18. 13:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Oke, nalam nem ez a tunet, hanem menstruacio elott egy hettel kis erofeszitestol lever a viz, hohullamom van. Es baratnok ugyanezt tapasztaltak. Tinedzserkor ota. Fitt es vekony vagyok.
2020. máj. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2 es válaszoló vagyok. Még a végén én vagyok a fehér holló, bár ez sem egyedi. 3 4 nap múlva esedékes, és valami erősebb fizikai munkát keresek otthon délutánra, ami kimelegít, mert nagyon fázom.
2020. máj. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!