Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a terhesség nem betegség,...

Ha a terhesség nem betegség, akkor miért lehet vele táppénzre menni?

Figyelt kérdés
Van az a mondás, hogy a terhesség nem betegség. Akkor miért is jár a táppénz? (Nem a veszélyeztetett terhességről beszélek, vagy arról, ha a munkakör olyan, hogy pl. veszélyes anyagokkal dolgozik).

2020. máj. 21. 08:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
85%
A gyermek védelme érdekében. Azon a kilenc hónapon ne múljon, hogy a gyermek egészségesen szülessen.
2020. máj. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

... egyébként jellemzően csak a várandósság utolsó két hónapjában teszik le a munkát a kismamák.


Viszont eléggé bosszantó a "van az a mondás" megjegyzésed. Ez nem mondás, hanem mindenki által elfogadott tény.

A szülés korházi lebonyolítása sem indokolt normál esetben. Csupán a hiányos és megtévesztő köztájékoztatás (beleértve az orvosokat) következménye hogy sok anyában félelem alakul ki, melyre a remélt biztonságérzetet (szitnén az orvosok helyzetükkel való visszaélése miatt) a korházi szülésben látják.

2020. máj. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A terhesség nem betegség, de van néhány olyan munkakör, amit nem lehet betölteni terhesen. Pl. emelgetni nem szabad, néhány fertőző betegség vagy vegyi anyag magzati ártalmat okozhat, stb. Nyilván a társadalomnak az az érdeke, hogy aki ilyen helyen dolgozik ÉS nem tudnak neki olyan munkát adni, ami várandósan is végezhető, az azért ne maradjon ellátás nélkül.

Hozzánk be se teheti a lábát terhes mama, a veszélyes vegyszerek miatt. Veszítse el a munkahelyét? Mikor különben remek munkaerő? Ezért mennek táppénzre.

2020. máj. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a választ, de írtam a kérdésben, hogy nem olyan esetekre gondolok, amikor veszélyes anyagokkal stb. dolgozik a nő.
2020. máj. 27. 13:51
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nem dolgoztam veszélyes anyagokkal,mégis 3 hónap után elmentem tp-re. Pékségben dolgoztam,hajnal 4re jártam dolgozni,kórház mellettünk,betegek,orvosok hozzánk jártak,nem akartam benyalni valami betegséget. Plusz ugye ott van,hogy emlegetni kellett a ládákat. A legfőbb ok mégis az volt,hogy nem egyem az ideget. A főnököm egy gyökér (mindenki utálja) és hát a vásárlók többsége sem könnyű eset. Szóval én örülök,hogy volt lehetőségem tp-re,hiába nem betegség :)
2020. máj. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
alkalmatlanak lesznek egyes munkákra mert ilyenkor megváltozik minden az anya testében és sokkal sérülékenyebb lesz. terhesség alatt felmerülhet: fejfájás, fáradtság,ízületi fájdalmak és egyéb problémák
2020. máj. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem pedig röhejes az amit a mai kismamák megengednek maguknak. Tisztelet a kivételeknek. Pld nekem is nemrég szült egy munkatársnőm, még nem volt egész két hónapos terhes, már nyűglődött/szenvedett, hogy jaj ő mennyire fáradt/megviselt stb. Sokszor még levegőt venni is fájdalmas volt számára. Utána pár perc elteltével úgy nyerített a közös étkezőben, mint akit b.szni visznek, észrevettük rajta, hogy csak sajnáltatja magát, utána vonult is nagy kényesen táppénzre. Teszem hozzá irodai munkát végzett, semmi fizikai meló/veszélyes anyagok/emelgetés/erőltetés stb.
2020. máj. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, majdnem ugyanezt csinálta a kolléganőm. Csak ő már egy hónapos terhesen kiíratta magát, pedig irodában dolgozunk..
2020. máj. 28. 19:49
 9/12 anonim ***** válasza:
De az orvosok hogyhogy asszisztálnak ehhez? Egy hónapos terhesen mégis milyen kifogást mond a dokinak az ilyen nő? Ezt azért nem kéne csinálni a dokik részéről sem.
2020. máj. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
1 hónap után tényleg túlzás, de 2-3 hónap után bármilyen munka végzése is megeröltető lehet. Pl: a stressz nem tesz jót a babának
2020. máj. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!