Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hüvelygomba lehetséges...

A hüvelygomba lehetséges viszketés nélkül és produkálhat ilyen érdekes tüneteket?

Figyelt kérdés

Sajnos visszatérő hüvelygombától szenvedek egy ideje. Szerdára kaptam időpontot az orvoshoz,de nagyon aggódom, hogy valami más is állhat a háttérben. Gyorssegélyként írt fel a "felhőbe" Gyno Pevarylt, hogy ne szenvedjek gyógyszer nélkül. Kb 2,5 hónapja vett mintát, ami candida albicanst mutatott nagy csíraszámban. Kikezeltük, utána újra előjőtt... Akkor sem, és most sem járt viszketéssel, csak a tipikus túrós állagú folyás savanyú szaggal. Most van alhasi fájdalmam is, mintha fel lennék fázva, és mielőtt újra begombádodtam, szex közben és után fájt a hasam.

Nagyon félek, hogy mi ez, vagy egyáltalán mikor fog elmúlni. :(

Köszönöm a válaszokat!


2020. máj. 23. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor téged kezelnek gomba ellen, akkor a párod is kap ugyanúgy kezelést? Mert ha nem, akkor lehet köztetek úgynevezett ping-pong fertőzés, és ezért sosem szabadulsz meg a gombától.

Ha mindig candidozisod lesz, nem javasolták, hogy candida diétát kellene tartani?

Antibiotikum kúra után, szoktál hüvelyflóra visszaállításához, probiotikumos kúrát csinálni?

2020. máj. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Őt is kezeli az orvos. Már szinte semmit nem merek enni, mert rengeteg mindenben van cukor, szénhidrát. Most erre sokkal jobban odafigyelek. Antibiotikumot nem szoktam szedni, kb 10 éve szedtem utoljára, amikor kiderült, hogy allergiás vsgyok a penicilinre.

Amikor lemegy a gomba miatti kezelésem,mindig használok valamilyen probiotikus kúpot.

De már annyi mindent kipróbáltam, külsőleg, belsőleg is.

2020. máj. 23. 21:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Értem.

Hát, akkor annyit tudok javasolni, ha a te helyedben lennék, én biztos, hogy keresnék valami természetes gyógymódot.


[link]


De semmire nem akarlak rábeszélni.

Régen én is voltam ebben a cipőben, csak nekem sikerült akkor kigyógyulni belőle. Én is kaptam Gyno-Pevarylt, később meg ilyen egy darabos Diflucan 150 mg kapszulát. De mégis, ha most lenne ez, és kitisztulnék, biztos, hogy valami gyógynövényes cuccnak néznék utána.

Végül is az ember nem veszt vele semmit, legfeljebb a kellemetlen gombásodását.

2020. máj. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! :) Te milyen gyakran fertőződtél vissza?

Rengeteg dolgot kipróbáltam már. Most rendeltem még Biocom-os candida cleanse tisztító kapszulát, és kerülöm a cukrot. Amit eddig se vittem túlzásba.


De iszonyú rossz helyzet ez. :(

2020. máj. 24. 09:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem gyakran, de amikor volt, szenvedtem vele. Most már több lehetőség van, úgyhogy remélem, egyszer neked is hat valamelyik szer.
2020. máj. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon kedves vagy!

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz szerdán a dokinál. Elfogyott a 3db kúp, most majd jön szerdáig a probiotikus kúp.


Remélem nincs más, nagy baj.

2020. máj. 24. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!