Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A pajzsmirigy autoimmun...

A pajzsmirigy autoimmun gyulladasara mindenkeppen gyogyszer szukseges?

Figyelt kérdés

Autoimmun thyreoditisem van, de jok a laboreredmenyeim, mindenem referenciaerteken belul van, ezert nem kaptam gyogyszert. Vannak panaszaim, leginkabb a panikbetegseg, a szorongas, amit nem tudok, hogy a pajzsmirigyem okoz-e vagy csak psziches.

Ez igy rendben van, van ilyen, hogy nem kell ra gyogyszert szedni?



2020. máj. 25. 09:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Amíg jók az értékeid, addig felesleges. Max ha babát akarsz, akkor adhatnak gyógyszert.

Évenkénti kontroll pajzsmirigy uh kell, labor TSH-t félévente nézess. Anti-TPO-t felesleges, mert az örökre magas marad a Hashimoto miatt.

2020. máj. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Vervetelre evente jarok, ultrahang 2-3 evente van. Azon azt irtak, hogy enyhe foku azautoimmun thyreoditis.
2020. máj. 25. 09:37
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Ez így teljesen korrekt, egyelőre felesleges bármilyen gyógyszeres hormonpotlas. Amint olyan eltérés lesz, kapni fogsz.
2020. máj. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Semmit nem jelent a referencia tartományon belüli labor, ha neked tüneteid vannak. A T3, T4-nek a tartomány felső határán kell lennie.

Igen, a szorongás, pánik tipikus velejárója, amire dilibogyót írnak feleslegesen.

Tudom, mert engem is szedálni akartak, de ki sem váltottam.

Rendbe raktam a hormonjaimat es jól vagyok.

Egy Hashimotós.

2020. máj. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Nekem is hashimotom van, több endokrinolusnal voltam (a Semmelweis egyetem egyik peofesszoranal is), mindegyik azt mondta, hogy amíg ezek a hormonok rendben vannak, addig nem kell pajzsmirigy hormont szednem... Szelent viszont annál inkább, illetve keruljem a jód expoziciot.

Ha a TSH,T3, T4 rossz akkor kell majd hormon.

2020. máj. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A jodot kerulom amennyire csak lehet, sozni sozom az etelt, de ennyi. Halas kajakat nem eszek, fertotlenitobol sem hasznalok olyat, ami jodos. A szelen mire jo? Nekem nem emlitette, nem ajanlotta a doki, hogy szedjem.
2020. máj. 25. 09:51
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

A szelén segíti a pajzsmirigy működését dióhéjban. Nekem mindegyik endokrinológus ajánlotta.

Én a szelenorgot szedem (mindenképp organikusat vegyél). A brazildioban is nagy a szelén tartalom, de mivel a szelén tartalma egy dionak nem.allando, ezért ajánlják a tablettákat.

Amúgy fura, hogy nem mondta neked a doki.

2020. máj. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Februarban voltam vervetelen:

TSH: 1,48

T4: 10,75 (7,75-15,21)

T3: 5,4 (3,9-6,9)

Anti-TPO: 116 (0-9)


Ezek lettek az eredmenyek, zarojelbe irtam a referenciaertekeket, mert elmeletileg laboronkent eltero lehet. Szedek fogamzasgatlot, ha ez szamit.

2020. máj. 25. 09:55
 9/18 anonim ***** válasza:
52%

A szelén szintet nézesd meg. Ez csak magánlaborban megy.

A szelém segít a T3 T4 hormonná alakításában és csökkenti az aTPO szintet.

2020. máj. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Ez teljesen jó! Én örülnék, ha a tshm ilyen lenne :) T3, t4 nekem is ilyen, viszont a TSH-m, amikor eszrevettuk, akkor volt 5.4, majd gyógyszert kaptam rá, az levitte 4 alá. (Itt mondta a.doki, hogyha babát akarok, akkor kell 3 mikro alá vinni)

De ha ilyen lenne a TSM-m, akkor nem kéne gyógyszert szednem . : D

2020. máj. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!