Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csökkent a libidód a fogamzásg...

Csökkent a libidód a fogamzásgátló miatt? Ha igen, visszajött, miután letetted a tablettát?

Figyelt kérdés
3 éve szedek tablettát, alapból sincsen az egekben a libidóm de úgy nem volt vele gond. Az utóbbi időben 0 azaz NULLA %-os, bármit csak szexelni ne kelljen. Azon gondolkoztam, a következő levelet nem szedem be emiatt. Nagyon elszomorít, mert szerettem a tablettát (biztonságos szex, kiszámítható és fájdalommentes vérzés). De így rámrgy az 5 éves kapcsolatom. Szerintetek tényleg ez az oka? Vagy más? Tapasztalatokat szeretnék.

2020. jún. 8. 20:06
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
16 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
A szavazást az első kérdésre értettem: (Csökkent-e a libidód?)
2020. jún. 8. 20:11
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet a tabletta miatt, ez egy egész gyakori mellékhatás. Nekem is volt ilyen problémám (is) vele, de helyreállt miután nem szedtem többet, csak nem azonnal.
2020. jún. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan, mintha ezt a kérdést én írtam volna ki
2020. jún. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én két hónapja hagytam abba (7 évig szedtem), főleg a durva hangulatingadozások miatt. Állandóan morogtam valamin, szinte már magamat sem tudtam elviselni, csodálom párom kitartását és türelmét. Ahogy jobban elkezdtem gondolkodni ezen, beugrott hogy a libidócsökkenésnek is ez lehet az oka.

Én is sajnáltam, mert kényelmes volt, nem fájt vele a menstruáció ráadásul totál kiszámítható is volt vele, de úgy gondoltam, ha ezzek megoldódnak a gondjaim, ám legyen.

És megoldódtak. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor voltam ingerült két havibaj közt, és bár nem lettem nimfomániás, de azért ez a dolog is sokat javult :)

2020. jún. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még várok tapasztalatokat, esetleg aki abbahagyta azt is megírná hogy utána mennyi idő volt, mire helyreállt a menstruációja? Ugyebár itt a strandszezon.
2020. jún. 8. 20:22
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig 3 fajta fogamzásgátlót próbáltam, de mindháromnál a libidóm szinte 0-ra csökkent. Ha szexre került a sor, egyáltalán nem nedvesedtem, síkosítót kellett használnunk, amivel egyébként élvezhetőek voltak az együttlétek. A 3. fogamzásgátlótól mindemellett olyan erős, migrénes fejfájás gyötört, h 2 hónap után a orvosom azt mondta, h abba kell hagynom. A libidóm kb 2-3 hét után tért vissza, a fejfájásom is kb 2 héttel a tabi elhagyása után csökkenni kezdett. Nekem a ciklusom pontos maradt a tabi elhagyása után is, de mindig is naptárat lehetett volna igazítani hozzá.
2020. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 12 év szedés után rögtön helyreállt a ciklusom, 27, 28, 27 naposak voltak eddig. Márciusban hagytam abba a szedést. Minden mellékhatás megszűnt kb. 2 héttel az utolsó tabletta után.
2020. jún. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én csak két hónapig bírtam szedni, de annyira eltűnt a libidóm, hogy feleslegessé vált a szedése. Ahogy abbahagytam, egyből visszatért. Soha többet fogamzásgátló tabi.

Persze egy kapcsolat fogamzásgátló nélkül is kihűlhet, nem mondható biztosra, hogy ettől van, főleg ha három éve szeded, és eddig nem volt gond. Három év után nem valószínű új mellékhatás megjelenése, ha ugyanaz a tabletta.

2020. jún. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sosem volt egekben a libidóm, inkább azzal van a gond ha arra kerül a sor nem nedvesedek. Még ha lenne egy kis kedvem hozzá akkor sem, egyáltalán. Régen azért nem volt ennyire durva, plusz a menszesz előtt is van hogy erős hangulatongadozásaim vannak illetve előbb megjön. Régen ilyen sem volt, pedig ugyan úgy szedtem. Mindenesetre abbahagyom egy darabig, és majd meglátom lesz-e hatása. Másra nem tudok gondolni.
2020. jún. 11. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!