Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet az, hogy a laborviz...

Hogy lehet az, hogy a laborvizsgálat értékei alapján pajzsmirigy alulműködésem van, mégis nagyon vékony vagyok?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és szedek fogamzásgátlót (ez lehet szerepet játszik a dologban), még csak ma derült ki az eredmény, de utánaolvastam és rendszerint az alulműködésesek híznak, ellentétben én nagyon is vékony vagyok. Lehetséges, hogy mivel genetikailag ilyen az alkatom, ezért nem változik? Több tünet viszont szerintem igaz rám, ami a fáradékonyság, a szellemi munka megerőltető sokszor, depressziós időszakok. Természetesen kifogom vizsgáltatni, hisz ez már nem az első ilyen eredmény 1 éven belül. De ha valaki tud erre írni valamit az tegye meg nyugodtan.
2020. jún. 9. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
En is nagyon vekony vagyok, szinten pajzsmirigy gonddal, annyi kulonbseggel, hogy nekem autoimmun gyulladasom van.
2020. jún. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is alulműködik, visszagondolva a tünetek már tizenéves korom óta megvoltak. Kb. 25 éves koromig vékony voltam, pedig ettem rendesen, utána nagyon lassan ment felfelé a súlyom. 35 éves koromra már volt rajtam 10 kg felesleg, szülés után 15. Én is szedtem sokáig fogamzásgátlót.

Nekem nem voltak nagyon magasak az értékek, szerintem ez is lényeges. És gyerekkoromban is vékony voltam, eleve nem voltam hízékony, a családom sem az, így gondolom a genetikai adottságok is számítanak.

2020. jún. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is visszagindolva már egész kicsi korom óta. Csak akkor be volt tudva a vérszegénységnek. De az is lehet, hogy akkor még csak arról volt szó, és a fogamzásgátlótól ment fel ennyire. Egyébként nem olyan nagy az eltérés, labornál ennél a típusnál elég alacsony számokról beszélünk ugye, tehát 4, 60 valamennyi azt hiszem a max érték, nekem meg majdnem 1 egésszel több annál. Nem tudom az mennyire számít soknak.
2020. jún. 9. 16:39
 4/9 anonim ***** válasza:
A TSHra gondolsz?
2020. jún. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen
2020. jún. 9. 19:27
 6/9 anonim ***** válasza:
THS 1 eredmény nem eredmény. 2-3 eredmény kell, hogy valóban az van e. Nekem is egyszer véletlen csináltak THS-t és rossz értekét mutatott ki, pedig semmi baja a pajzsmirigyemnek.
2020. jún. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Le is írtam, hogy nem ez az első ilyen lelet.
2020. jún. 9. 20:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor viszont pajzsmirgy betegséged van.
2020. jún. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is Hashimotóm van. Én is vékony vagyok. Remélem ez alkati kérdés marad.
2020. jún. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!