Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az mitől lehet,hogy hiába...

Az mitől lehet,hogy hiába alszok akkor is nagyon kimerült vagyok napközben ? Van erre valami megoldás,hogy kipihent legyek? 20-éves lány vagyok.

Figyelt kérdés
Az igaz,hogy korán felkelek valamiért olyan hajnali öt vagy hajnali 6-elött vagy 7-óra elött átlagban! Ma van egy hónapja,hogy szakítottam a volt barátommal,lehet,hogy ezis közrejátszik.Nem tudok-e miatt úgy készülni a szóbeli vizsgáimra ahogy kellenne!

2020. jún. 11. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Alszol legalább 8 órát? Ha ilyen hamar felkelsz, érdemes lenne korán lefeküdnöd.
2020. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Legalább 8-9-10 óra szükséges a te korosztályodnak.

50 felett, már érezni fogod, hogy hamarabb felébredsz, akkor már 6-7 is elég lesz.


Illetve van még 2 dolog, ami közrejátszhat, az egyik ha egy intenzívebb stresszes időszak után vagy, akkor ún. mellékvese kimerültség kezd egy ideig zajlani a szervezetedben. (Bővebben gugli)


A másik pedig a saját cirkadián?, a saját bioritmusod.

Mindegy mennyit alszom és mikor fekszem le, ha 7 előtt kell felkelnem egész nap nyúzott vagyok és még másnap is.

2020. jún. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a válaszokat! Van amikor alszok 8-órát igen de akkor is fáradt vagyok egész nap ma vissza is aludtam és ugyan úgy már most is fáradt vagyok!
2020. jún. 12. 13:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Majd azért írd meg igazán mi oldotta meg az alvási problémád és mennyi idieg tartott mire megoldódott.


Kollegista koromban,meg gimi alatt voltam nagyon kimerült mindig.

Gimi alatt, mert baromi sok leckét adtak és az agynak nagy megterhelés, hogy óránként kell teljesen másra ráálljon. Iszonyat barom órarendek vannak, matek után angol utána kémia aztán töri majd fizika majd nyelvtan. Nagyon kiégeti az agyat.

Koli alatt, meg nagyon monoton volt az étkezésem és hamar kimerülteka nyomelemek a szervezetemböl. 10-15 óra alvás után is tudtam volna még bőven aludni.

Gimi utáni nyár nem volt elég kipihenni 12 évnyi idegi megterhelést és egyéb stresszfaktorokat. Utána meg rögtön jött ez a rosszul táplálkozós szintén idegileg tovább terhelt időszak.

2020. jún. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a választ! Mêg mindig hamar elfáradok ,kimerült leszek stb.
2020. jún. 24. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!