Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tegnap voltam endokrinológusná...

Tegnap voltam endokrinológusnál, nagyon valószínű hogy PCOS-em van. 20 éves vagyok. Nagyon megvisel a tudata, azóta konkrétan élni sincs kedvem, egyfolytában sírni tudnék. Hogy lehet ezt mentálisan feldolgozni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ennél vannak milliószor rosszabb dolgok is a világon de egyszerűen nem fogom fel. Nagyon rossz kedvem van és nagyon szomorú vagyok. Hogy lehet ezt feldolgozni?
2020. jún. 2. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon valószínű... Szóval még nem is biztos. Akárhogyan is: ha biztos lesz, annál többet nem tehetsz mint szeded a gyógyszert és betartod az orvos utasításait és rendbejössz!
2020. jún. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt mondta az orvos hogy lát valamiket (ciszta) a hasi ultrahangon..

Nyilván teljes labort meg hormonvizsgálatot csak később tudok csak csináltatni de nem jó előjel.

2020. jún. 2. 20:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Több millió nőnek van ilyen problémája, nem tragédia. Ne sajnáld magad, mert nem halálos, és kezelhető. Ennyit tudsz tenni.
2020. jún. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon sok nőnek van. Olyan ez minthogy sok nő migrénes a frontra, vagy hogy valaki pattanásos. Ergo sokaknak van ugy, hogy még a doki se mondja, mert nem biztos hogy befolyásol akármit is.
2020. jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én ezt értem, de az hogy sok más embernek is van, nem tud vígasztalni. Tudom hogy NEM ugyanaz a kategória de egy rákosnak se segít ha azt mondják hogy nyugi sok más ember is rákos. Tudom hogy ez egy szélsőséges példa, nem is akarom daganatos betegekhez hasonlítani magam de ettől nem lesz jobb.

Másrészt azért igencsak befolyásolja az eletminőséget ha pl nem tudok lefogyni. Vagy majd ha annak idején gyereket szeretnék (nyilván nem most) és nem lehet gyerekem.

2020. jún. 2. 20:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy PCOS-ed van, nem jelenti azt magától értetődően, hogy neked nem lehet gyereked. Akkor elég sok nőnek nem lenne, mint írtuk. Szedhetsz rá gyógyszert is. És de, pontosan úgy állítod be, mintha vegstadiumu rakod lenne, pedig nincs.
2020. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Most úgy őszintén mit tudsz csinálni? Ha eszed magad rajta az mennyivel jobb? Menj és éld tovább az életedet ahogy a többi pcos-es nő. Komolyan egyik kolléganőmnek is ez a baja már fél éve hallgatjuk hogy ezen nyekereg. Sajnálgatjuk de már sok belőle.
2020. jún. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért kerj megegy szakvéleményt. Két honapja nekem is azt mondta a doki h Uristen pcos-em van és azonnal fogamzásgátló stb, aztán elmentem máshoz és mondta h egyértelműen nem az....
2020. jún. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem is kb ilyen idős koromban fedezték fel a PCOSt, és engem is lesokkolt, ez teljesen normális. A diagnózisnak megvan az a pozitívuma, hogy tudod, mi okozza a panaszaid és hogy milyen diétát érdemes követned (és mit nem). Én úgy állok hozzá, hogy ha normálisan szintentartom a dolgot, akkor a gyerekvállalással sem lesz valószínűleg gondom.


Egyébként a betegség pozitív életvezetési változásokra ösztönzött (táplálkozás és sport), ami javítja a közérzetem. Szóval ne ess pánikba, ez egy olyan betegség, ami bár kellemetlenségekkel jár, a te kezedben van, mit kezdesz a szituációval. :)

2020. jún. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!