Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mért kell injekciót adni...

Mért kell injekciót adni trombózis ellen laparoszkópia műtét után?

Figyelt kérdés
Tegnapelött volt petefészekciszta műtétem,s közben az egyik petéfészkem is kivették.Nem kell injekciót adatnom be trombózis ellen.De még csövek se voltak bennem,hogy tisztuljak.Tudom,hogy az orvos ért hozzá,de akkor is furcsálom.Van akinek kellett ilyen műtétnél?
2020. jún. 14. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Nekem sem kellett, bennem sem voltak csovek. Raadasul engem nem is laparoszkopiaval mutottek, hanem rendes hasi vagassal. Gondolom azert nem kell injekcio, mert tudsz, sot kell is mozogni a mutetet koveto napokban. Egy labtoresnel, kartoresnel nem tudod mozgatni a begipszelt testreszt.
2020. jún. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A vádlim az erőltetett menéstől lehet,mert még rosszul tudok menni.Néha úgy belenyilal.Ugye ez nem trombózis jel?😔
2020. jún. 14. 19:00
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt akartam írni,hogy fáj mind a két vádlim..
2020. jún. 14. 19:00
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

Nem, ez nem a trombózis jele.

Injekció pedig csak a rögzített sérüléseknél (pl törés) szükséges, mivel mozgás nélkül a vérkeringés is csak "alapjáraton" működik az adott testrészben.

Nem műtéthez kötött.

Tehát egy hasi műtét után egyáltalán nincs rá szükség, viszont egy begipszelt lábnál akkor is kell, ha nem volt műtét.

2020. jún. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!😊
2020. jún. 14. 19:28
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert az altatás miatt kis vérrögök keletkeznek a vérben.

Amelyik orvos nem ír fel injekciót az elég felelőtlen.

Minden altatásos műtét után kéne.

2020. jún. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A többiek meg akkora baromságot írtak hogy csak na.
2020. jún. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Senki se kapott akit laparral műtöttek..
2020. jún. 15. 16:29
 9/13 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos,hogy mászkálni kell.Akinek elvolt törvw a keze az ugye gipszbe van.Nem tudja mozgatni.Szerintem egy főorvos biztos tudja mi a dolga.
2020. jún. 15. 16:31
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor minek kérdezed ha a főorvos tudja mi a dolga?
2020. jún. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!