Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Folyásom van, viszont nagy...

Folyásom van, viszont nagy álmom egy képzés,amihez kell úszni járni, belevágnátok?

Figyelt kérdés

Sajnos már több mint féléve folyással szenvedem. Streptococcusom van, doktorom sajnos túl későn diagnosztizálta. Szedtem rá antibiotikumot és megint nem múlt el. Már nagyon el vagyok kenődve az az igazság.


Nagyon nehéz együtt élnem ezzel a folyással, nem akarok senkit megbetegíteni, viszont jelenleg óvónőnek tanulok, van egy lehetőségem, hogy elvégezzek egy gyógytorna + gyógyúszás tanfolyamot.


Számomra a gyógytorna fontos és nagyon szívesen elvégezném ezt a képzést.


Viszont félek, hogy valakit elfertőzök az úszodában vagy hogy én magam nem fogok tudni kigyógyulni az úszás miatt.


A gyógyúszás csupán egy féléves tárgy lenne ,heti egy órában.

Kb. Derékig érő vízben, ami sajnos pont nem jó..


Mi a véleményetek erről? Ősszel döntenem kell felőle, csak félek, hogy mi van ha addig se gyógyulok ki vagy ha majd újra valamit elkapokn vagy valakinek átadom.


Köszi a segítséget és a megértést előre is!



2020. jún. 14. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Addig semmiképpen ne vágj bele, amíg beteg vagy. Viszont a helyedben egy normális orvoshoz fordulnék, aki kikezel a betegségből. Ilyen nincs, hogy tudják, hogy milyen fertőzésed van és nem kezelnek addig, amíg el nem múlik. Ha egyik antibiotikum nem jó, kell másik. A kezelés végén pedig hüvelyflóra helyreállítás. Nem tudom, hogy élsz-e nemi életet. Ha igen, akkor ebben az esetben páros kezelésre van szükség, illetve a fertőzés és kezelés alatt a nemi élet minden formája (orális is) kerülendő. Fehérneműket, törölközőket 60 fokon mosd és csak pamutból készült fehérneműt hordj.
2020. jún. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Vőlegényem van, több mint féléve két hetente vagyunk együtt.

Ennél kevesebbet már nagyon nehéz betartani.

Orális nincs. Illetve csak gumival vagyunk úgy együtt.


Az antibiotikumot ő is mind beszedte:(


Most végeztünk vele és még sincs semmi hatás, sárga bő folyás megmaradt.

Holnap megyek vissza orvoshoz.


Nincs pénzem magánra!


Egyszer voltam 20 ezret kért, írt fel kúpot, ő sem végzett részletes szűrést.


Egyszerűen félek, hogy többször kellesz még 20-at fizetnem és most sajnos van bőven mellé kiadásunk így marad a házi nőgyógyász. Egy 60 év körüli férfi... én bízom még benne..és hát ingyenes. A pénz nagy úr.

És legalább kiderítette a panaszom:(

2020. jún. 14. 20:59
 3/4 A kérdező kommentje:
Őszig még van időm eldönteni, de félek, hogy nagyon bánni fogom később, ha nem csinálom meg hisz tényleg szeretném.
2020. jún. 14. 21:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Pénz nélkül nagyon nehéz jó orvost kifogni.
2020. jún. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!