Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha szüzek vagytok/lennétek,...

Ha szüzek vagytok/lennétek, elmennétek magán nőgyógyászhoz kizárólag azért, mert TB alapon csak férfihoz juthatnátok el (tegyük fel, hogy inkább nőhöz szeretnétek)?

Figyelt kérdés
Aki a férfi dokit preferálja, az elképzelheti a fordított szituációt, noha az kevésbé életszerű.
2020. jún. 17. 17:14
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
18 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha ezen múlik a bizalmam, akkor mindenképp. Egy ilyen első vizsgálatnál nagyon fontos hogy legyen bizalmi légkör, ha ehhez neked az kell hogy nő legyen az orvosod, akkor nőt kell keresni.
2020. jún. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg női nőgyógyász van. Ugyanazok vannak a kórházban, mint magán rendelésen. Ha választani akarnék, akkor inkább ajánlásokra hagyatkoznék, mint a neme szerint válasszak. Egyébként nem vagyok szűz, és rossz tapasztalatom nőkkel voltak.
2020. jún. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tb alapon is eltudsz menni női nőgyógyászhoz. Elég sokan vannak. Én is inkább ajánlásokat venném figyelembe, és nem azt, hogy férfi vagy nő az orvos. Nekem női nőgyógyászokkal volt már panaszom, férfi nőgyógyásznál még nem.
2020. jún. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazából második vizsgálat, a legelső még kiskamasz koromban volt, szintén női orvosnál (egészségügyi panaszaim voltak).
2020. jún. 17. 17:24
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, nekem mindkét nemű nőgyógyásszal van jó és rossz tapasztalatom is. A két kedvencem az elmúlt kb 15 évből egy férfi és egy nő. De ez én vagyok, neked nem muszáj hogy mindegy legyen a neme, plána ha még nem voltál.
2020. jún. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
En igen, számomra nagyon fontos h ne gyomorgorccsel menjek és ha ezen múlik akkor keresnék magánba
2020. jún. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Még nem szűzkent is elmentem egy másik városba magánrendelesre, hogy életem első nőgyógyászati vizsgálata nőn történjen. Aztán persze rájöttem, hogy nem akkora szám, így utána simán elmentem férfihoz is. Igazából az, hogy valaki szakmailag milyen, nem a nemen múlik. Időközben én is nőgyógyász lettem, férfi és nő kollégáim között is van olyan, akiben megbízom.
2020. jún. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem is a férfi orvosok hozzáértését vonom kétségbe, sőt, azt sem gondolom, hogy kevesebb empátiával viszonyulnának a páciensekhez, egyszerűen arról van szó, hogy feszengéssel tölt el a gondolat, hogy idegen csávónak kellene beterpesztenem, aki 15 centis távolságból tanulmányozza majd a szétfeszített vaginámat, és nehezen tudok úgy tekinteni a szituációra, mint egy szexuális töltettől teljes mértékben mentes vizsgálatra (tekintve, hogy férfival ennél intimebb módon soha nem érintkeztem).

Bánásmódot tekintve nincsenek nagy elvárásaim, nem igénylem, hogy mosolyogjanak rám, jópofizzanak velem vagy small talk-ot kezdeményezzen az orvos, miközben matat bennem; elég, ha nem lekezelő hangnemben beszél hozzám, illetve nem vizsgál túl durván.

2020. jún. 17. 19:14
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyébként lehet, hogy tájékozatlan vagyok, de úgy tudom, a fantasztikus kőbányai Egészségházba vagyok köteles ellátogatni, mert helyileg hozzájuk tartozom, és két férfi nőgyógyász dolgozik az intézményben, ők a választási lehetőségeim. Nem tudom, hová kell fordulnom ahhoz, hogy ingyen legyek ellátva női orvos által.
2020. jún. 17. 19:17
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles oda menni. [link]

Ott van a szakrendelő beosztása, vannak nők is.

2020. jún. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!