Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » KInyúlt hasizomra mi vált be?...

KInyúlt hasizomra mi vált be? 5 hónapos terhesnek nézek ki.

Figyelt kérdés
3 éves a kislányom. Viszonylag visszafogytam (172 cm, 67 kg), de a hasam nem húzódott vissza, akkora, hogy gyakran át akarják adni a helyet a buszon (nem fogadom el :)) A körzeti orvos kiröhögött hogy ezzel felkerestem, azt mondta, csináljak felüléseket. De attól nagyon fáj a derekam, a nyakam, a hasizmomat mintha nem érezném közben. Köszönöm a segítséget.

#szülés #terhesség #hasizom #kinyúlt hasizom
2020. jún. 17. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A hasizom nem nyúlik ki, az viszont elképzelhető, hogy szétnyílt, amit sebésszel kell megnézetni.
2020. jún. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én fél éve szültem és ugyanez a problémám. Sajnos a babám nem hagy tornázni, esetleg éjszaka lenne rá időm 2 ébredése közt...

Amivel biztos nem árthatsz:

Oldalt helyezkedsz, alkartámasz az alsó karoddal, lábaid egymáson hajlítva, így emelgeted a törzsed. U.ez nyújtott lábakkal, talpon támaszkodva.

Hátonfekve ferde hasizom, hajlított emelt lábakkal, kezek tarkón, ellentetes térd könyök érintés hasprés közben, a masik lábat kinyújtod ekkor a levegőben.

Planck-fekvőtámasz helyzet kitartása, alkartàmasszal v nyújtott karral, percekig. Közben lehet karokat,lábakat felváltva emelgetni.

Meg amit szülés után kell, hogy a hasadat behúzva tartod amikor csak tudod, ágyéki gerincet domborítod, közben gátizom feszítés.

Ezek segithetnek, ha van rá időd. Naponta többször, rengeteget kell csinálni. Sima felülést csak akkor szabad, ha ezek megerősìtették a ferde és haránt hasizmokat.

2020. jún. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1-es: igen, a szétnyílt hasizomról van szó. Sebészre most biztosan nem telik.
2020. jún. 17. 19:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Keress gyakorlatokat szétnyílt hasizomra. Felülést pont ne
2020. jún. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2-es, köszönöm. Nekem ugyanez a problémám, leszámítva hogy nálunk az a baj, hogy nagyon kicsi a lakás, a férjem itthonról dolgozik és előtte valahogy nem tudok tornázni.
2020. jún. 17. 19:49
 6/9 anonim ***** válasza:
az enyém szereti, ha előtte tornazok, mindig megkíván. Próbáld ki :)
2020. jún. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2. Vagyok ekfelejtettem irni, hogy minden gyakorlatnál húzd be a köldököd és az ágyéki gerinceddel próbálj domborítani
2020. jún. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Love your belly torna a legjobb a szétnyílt hasizomra, keress rá!
2020. jún. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp szétnyílt hasizomra keress tornagyakorlatot a neten. Én mikor babakocsit tologattam kint, azt is csináltam, hogy jó mély levegőt vettem, azt bent tartottam, amíg tudtam, aközben is lehet érezni, hogy megfeszül a hasizom, azzal is erősítettem. Utána már tudtam felüléseket csinálni. Az orvosod idióta, szétnyílt hasizommal nem lehet felüléseket csinálni! Úgy tudod amúgy megnézni, hogy szétnyílt-e a hasizom, hogy lefekszel háton, térdeid felhúzod, és megemeled a fejed, érezd, hogy feszül a hasizmod. Ekkor a köldöködnél próbáld meg két ujjad belemélyeszteni a hasadba. Ha érzel egy árkot, ami két ujjnyi, akkor szét van bizony nyílva.


[link]

2020. jún. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!